RK Čelik teže do bodova od očekivanog

Utakmica 5. Kola Premijer lige BiH, igrana u Gradskoj areni Zenica. Gledalaca: oko 200. Rezultat: 31:26 (poluvrijeme 15:16). Sedmerci: za ,,Čelik” 6 (6), a za Zrinjski 4 (2). Isključenja: obje ekipe po 6 minuta. Sudije: Zoran Raca i  Miroslav Rakar (Banja Luka), deleat: Mileta Kekić (Mostar).

Jedna dobra i zanimljiva prvenstvena utakmnica, u kojoj je ,,Čelik” teže nego što se očekivalo došao do tri boda. Momci iz ekipe RK ,,Zrinjskog” su se grčevito bo-rili svih 60 minuta, ali nisu mogli postići ništa više od prednosti koju su ostvarili na kaju prvog poluvremena (16:15 za Zrinjski). Tek u drugom poluvremenu isku-snija ekipa ,,Čelika” je preuzela potpunu inicijativu i vodila sa četiri-pet golova razike, da bi krajnji rezultat bio 31:26 za ,,Čelik”.

Zadovoljan sam sa tri osvojena boda, ali ne i igrom moje ekipe. Nadam se da ćemo u narednim utakmicama poboljšati naš kvalitet igre i već u narednom kolu u Maglaju protv RK Maglaja pokazati našu pravu vrijednost – rekao je Senad Skopljak, trener ,,Čelika”.

Specijalni novinarski žiri je za igrača utakmice proglasio beka ,,Čelika” Mirzu Dervenčića, koji je posebno u drugom dijelu drugog poluvremena ove  utakmice borbenošću i ključnim glovima doprinio prevagi i pobjedi svog tima. Kapiten ,,Čelika”  Davor Kadići bio je standardno dobar i dalje igra u reprezentativnoj formi. Postigao je 15 golova, od čega 6 iz penala. Od ostalih igrača domaće ekipe valja istaći mladog beka ,,Čelika” Derviša Birdahića i uvijek pouzdanog Semira Memića.

U gostujućoj ujednačenoj ekopi bolji od ostalih bili su Igor Orlović i Matej Sarajlić (sa po 7 golova), te korpuletni golman Marino Paradžik (15 odbrana).

RK ČELIK: Polić (6 odbrana), Dervenčić (4), Martić (1), Mehić (1), Memić (5), Mujanović, Bajramović (1), Kadić (15), Sirčo (12 obrana), Begagić(2), Birdahić (1), Begović, Buljugija (1). Trener: Senad Skopljak.

RK ZRINJSKI: Šakota, Šoljić (2, Doko, Perić (4), Orlović (7), Bošković (1), Kožulj, Rikić,  Sarajlić (7), Vidačak, Paradžik (15 odbrana), Magrel (2), Škember, Marić (3). Trener: Lazar Raguž.