Roma još jednom pobjedom dokazala odličnu formu

roma

Roma je ove sezone u odličnoj formi. Rimljani nakon devet odigranih kola imaju devet pobijeda. U okviru devetog kola su pobijedili ekipu Udinesea minimalnim rezultatom 0:1.

Roma je dobro otvorila utakmicu i počela prijetiti odmah na početku. Par puta je Pjanić šutao na gol, ali su šutevi bili neprecizni. u 11. minuti Maicon je dobio prvi žuti karton, da bi u 66. minuti isti taj igrač isključen zbog drugog žutog tj. crvenog kartona. Nakon neuspješnih realizacija na odmor se otišlo sa početnim rezultatom 0:0. Drugo poluvrijeme je opet proteklo u dominaciji Rimljana, ali nije bilo pogotka. Nakon isključenja Maicona, Udinese je preuzeoinicijativu i počeo da prijti. Miralem Pjanić je igru napustio u 68. minuti, a zamijenio ga je Torosidis. Udinese je sve više stezao obruč oko Rominog gola ali je golman Rimljana bio na nivou i otklonio svaku opasnost. u 78. minuti u igru je ušao Bradley, koji je samo 4 minute kasnije donio vodstvo Rimljana i postavio konačan rezultat utakmice Udinese-Roma 0:1.

Roma se učvrstila na prvoj poziciji i “bježi” čak 7 bodova Napoliju i Juventusu. Milan je današnjim porazom ostao na -16 za prvoplasiranom Romom i nalazi se na 9 poziciji.