Roma remizirala sa Interom, Pjanić ušao u drugom poluvremenu

roma2Fudbaleri Rome dočekali su u 26. kolu Serie A na Olimpicu ekipu Intera, a na kraju je susret okončan bez golova (0:0).

Uvodne minute susreta pripale su Romi. Dobre pokušaje su imali Adem Ljajić i Gervinho, ali je Samir Handanović dobro odbranio njihove udarce.

Uzvratio je Inter u 20. minuti. Rodrigo Palacio je imao dobar pokušaj glavom, ali je njegov udarac otišao preko gola. Oba tima su imala još nekoliko solidnih pokušaja prema golu protivničkog tima. Ipak, rezultat se nije mijenjao, pa se na poluvrijeme otišlo mirnih mreža…

Nastavak je donio bolju igru Rome. Stvarale su se prilike pred golom Intera, ali lopta nije htjela u gol.

romaPrvi je prijetio Gervinho, a dobru priliku je imao i naš Miralem Pjanić, koji je ušao u nastavku susreta, ali je Handanović fantastičnom reakcijom spasio svoj gol.

Inter se u nastavku dobro branio. Pokušali su igrati na kontranapade, ali su se ono završavali na 30-ak metara od gola Rome.

Nianggolan je imao dalekometni pokušaj prema golu Intera, ali je njegov šut završio pored gola. Pokušala je Roma doći do sva tri boda, ali im to na kraju nije uspjelo, pa Inter kući odlazi s jednim bodom.

Miralem Pjanić je igrao od 55. minute susreta, kada je ušao umjesto Adema Ljajića.