Ronaldo 3, Atletico 0: Real na pola puta do finala LP

Na stadionu Santiago Bernabeu odigrana je prva polufinalna utakmica Lige prvaka između gradskih rivala Reala i Atletica iz Madrida.

Nakon prvih 90 minuta ovog dvomeča, rezultat je glasio 1:0.

U prvom poluvremenu Real je bio bolji protivnik. Dosta konkretniju, agresivniju i precizniju igru unovčili su već u 10. minuti susreta, kada je nakon jednog centaršuta Sergia Ramosa pogodio Cristiano Ronaldo.

Bio je ovo 101. gol Portugalcu u Ligi prvaka, što je podatak kojim se niti jedan igrač u historiji fudbala ne može više pohvaliti.

Golu Reala prethodila je odlična prilika u kojoj je bio Karim Benzema, ali Jan Oblak je bio prepreka na golu Atletica.

U 29. minuti moglo je biti 2:0 – ali udarac makazicama Karima Benzeme završio je nekoliko centimetara iznad gola Atletica.

Gostujuća ekipa u nekoliko navrata izvršila je presing na zadnju liniju ekipe Zinedinea Zidana, ali osim jedne šanse u 18. minuti – Atletico se nije mogao pohvaliti ničim drugim. Podatak da je Jan Oblak, golman gostiju bio najčešće pominjan igrač – dovoljno govori o blagoj indolentnosti Atletico Madrida u prvih 45 minuta.

Vrijedi pomenuti i to da se pri kraju prvog dijela povrijedio i Carcajal, pa je Nacho ušao umjesto njega u u drugom poluvremenu kod domaće ekipe.

Drugo poluvrijeme nije bilo ni blizu bilo po kvalitetu kao prvo. Štaviše, može se reći dosta i dosadnije, ali sve do 74. minute kada je Santiago Bernabeu eksplodirao po drugi put.

Glavni akter – Cristiano Ronaldo, sjajan prijem lopte, udarac i lopta je pod prečkom gola Jana Oblaka za 2:0.
Atletico je na momente izgledao potpuno zbunjeno na terenu, a Cristiano Ronaldo im je uspio zadati i konačni udarac u ovom meču, pet minuta prije kraja susreta.

Vasquez je napravio sjajan posao u proboju po desnoj strani, pronašao Portugalca na nekih sedam metara od gola, a Ronaldu nije bilo teško pogoditi za 3:0, odnosno konačan rezultat.

Težak posao za Atletico u uzvratu. Najblaže rečeno.