Ronaldo oduševljava u Unitedu, ali je i najneaktivniji napadač u Premiershipu

Portugalski napadač Cristiano Ronaldo (36) prema statistici daleko je najneaktivniji napadač u engleskom Premiershipu.

Portugalac je od povratka u Manchester United zasigurno dokazao da još uvijek zna zabijati golove. Međutim, 36-godišnjak je veoma različit igrač od onog kojeg smo posljednji put vidjeli u Premiershipu prije 12 godina.

Nestalo je energije i užurbanog trčanja, a Ronaldo se trenutno posmatra kao ubojiti strijelac koji se uvijek nađe na pravom mjestu u pravo vrijeme. Ipak, treneri u Premiershipu očekuju da napadači prave i presing na prvu liniju odbrane protivnika.

U statističkim podacima koje je otkrio The Athletic, pokazalo se da je Ronaldo u prosjeku vršio samo 2,7 presinga u 90 minuta, što ga čini najgorim po tom parametru u ligi.

Njegova je brojka daleko najniža od svih napadača koji su ove sezone odigrali najmanje 270 minuta. Za kontekst, sljedeći najniži je Allan Saint-Maximin, ali čak je i Newcastleov igrač napravio 5,2 presinga po utakmici.

Na vrhu liste nalaze se Wilfried Zaha i Neal Maupay, koji su u prosjeku imali zapanjujućih 20 presinga na 90 minuta. Slijedi zvijezda Liverpoola Diogo Jota s 19,8, dok je as Tottenhama Lucas Moura završio s 18,8.

Iako Ronaldo možda toliko ne trči, United je već nekoliko puta osjetio pozitivnu korist od njegove prisutnosti budući da je Cristiano postizao važne golove protiv Villarreala, Newcastlea i West Hama.

Međutim, možda bi mu u nekim utakmicama njegov nedostatak pritiska na zadnju liniju mogao naštetiti, kao što je to vjerovatno bio slučaj u porazu od Young Boysa (2:1), iako je i na toj utakmici bio strijelac.