Ronaldu je danas poništen najkontroverzniji gol u karijeri, dva Uniteda na kraju remizirala

Tri utakmice 11. kola engleskog Premiershipa odigrane su u terminu od 15 sati, a tvrd meč odigrali su Manchester United i Newcastle United i remizirali bez golova.

Manchester United je s povratnikom u prvu postavu Cristianom Ronaldom dočekao Newcastle, a utakmica je okončana bez golova.

U prvom poluvremenu Newcastle je imao najbolju šansu. Nevjerovatna nesreća ispriječila se nakon šanse za Joelintona.

Brazilac je u jednom napadu dva puta glavom šutirao te je oba puta pogodio okvir gola. Na odmor se otišlo bez golova.

Najzanimljiviji detalj vidjeli smo u 49. minuti. Slobodan udarac na svojoj polovini izveo je igrač Newcastlea Fabian Schar i dodao golmanu.

Ipak, golman Nick Pope je mislio da će on izvesti slobodan udarac, a lukavi Ronaldo vidio da je slobodan udarac već izveden, uzeo loptu i postigao gol u praznu mrežu.

Sudija Craig Pawson, koji nije gledao situaciju, smatrao je da faul nije izveden i tako je presudio nakon konsultacije s pomoćnicima. Ronaldo se žalio i dobio žuti karton.

Golova nije bilo pa su rivali podijelili bodove.

Ekipa Chelseaja rezultatom 0:2 slavila je na uvijek neugodnom gostovanju Aston Villi i tako nastavila preporod pod novim trenerom Grahamom Potterom.

Oba gola postigao je Mason Mount, po jedan u dva različita poluvremena.

Southampton i West Ham remizirali su rezultatom 1:1, dok je utakmica Leedsa i Arsenala kasnila više od pola sata zbog nestanka struje.