RUKOMET: RK ČELIK – RK LOKOMOTIVA 42:36 (23:16)

Utakmica 21. kola Premijer rukometne lige BiH: RK Čelik – RK Lokomotiva.
Gledalaca: oko 400.
Sudije: Darko Džeba i Andrej Koolobarić (Mostar).
Deklegat: Nermin Šaković (Gračanica).
Sedmerci: Čelik 6 (5), Lokomotiva 7 (6).
Isključenja: RK Čelik 6 minuta, Lokomotiva bez isključenja. Rezultat: 42:36 (23:16) za RK Čelik.

RK ČELIK: Beganović, Dervenčić (1), Martić (1), Ekinović (1), Mehić (6), Memić, Mujanović (4), Oruč (1), Hadžihasić (10 odbrana), Zvekić (4), Begagić (4), Ahmedin Ćosić (1), Haso Ćosić (8), Tufekčić (4 odbrane), Jolović (1), Begović (10). Trener: Adan Bašić.

RK LOKOMOTIVA: Rikanović (9 odbrana), Komnenović (15), Mijatović (7), Gvozdenović (2), Hercegovic (5), Purić (1), Mihajlović, Petrović (2), Vukanović (1), Ristanoić (1). Trener: Goran Vasić.

Rukometaši Čelika su u Gradskoj areni odigrali revijalnu utakmicu protiv posljednje ekipe sa tabele Premijer lige BiH – Lokomotive iz Brčkog, postižući u nekoliko navrata vrlo efektne golove, u kojima je publika uživala i koje je  pozdravila aplauzom. Rezultat utakmnice je 42:36. Jesenas u Brčkom RK „Čelik“ je pod „komandom“ trenera Milanka Savčića zabilježila pobjedu sa 10 golova razlike (34:24 za RK Čelik).

U ovoj utakmici trener Bašić je dao šansu svim igačima, pa su čitavo drugo poluvrijeme igrali i davali golove „rezervisti“ Čelika. Ipak, rijetki od njih su,  kao recimo juniorski reprezentativac BiH krilo Eldar Mehić –  koji su iskoristili šansu i potvrdili da trener Bašić može na njih računati i u najvažnijim prvenstvenim i KUP okršajima, dok je više onih koji su  pokazali da još uvijek nisu dorasli premijerligaškom nivou. Tako se i desilo da je RK Čelik od „fenjeraša“ Lokomtive primio nedopustivih čak 36 golova!

Početna postava „Čelika“ – Hadžihasić na golu, bekovi Dervenčić, Martić i Mujanović, te krila Haso Ćosić i Edvin Begović, sa kapitenom i pivotmenom Aldinom Begagićem na čelu (koga je u odbrani mijenjano Semir Memić) završila je prvo poluvrijeme rezulatom 23:16 u svoju korist. U tom vremenu najefikasniji su bili krila Edvin Begović (sa 10) i  Haso Ćosić (sa 8) postignutih golova. U drugom poluvemenu Eldar Mehić, koji je igrao svega dvadesetak minuta zamijenio Hasu Ćosića je sa pozicije lijevog krila dodao još šest golova, dok je Dino Zvekić postigao četiri gola.

U ovoj utakmici nisu igrali i nisu se uopšte pojavili u sastavu tima, za koje se ne zna da li će nastupiti i u derbi susretu u srijedu 1. aprila u  Ljubuškom, protv Izviđača – Adnan Jaškić i Davor Kadić, koji se žale na povrede.

Mlada ekipa Lokomotive, koju u posljednjih nekoliko kola vodi bivši „Čelikov“ trener Miki Filipović (koji nije bio na ovoj utakmici zbog službene spriječenosti) je osvojila simpatije zeničke publike, a posebno najefikansiji igrač ove utakmice, ljevak Marko Komnenović

(sa čak 15 postignutih golova) i sedamnestogodšnje desno krilo Pavle Petrović koji je u igru ušao posljednjih desetak minuta i čak postigao dva gola. Desni bek „Lokotovive“ Marko Komnenović iz „Lokomiotive“ je proglašen i  igračem utakmice.

U srijedu, 1. aprila, RK „Čelik“ u derbiju prvenstva gostuje u Ljubuškom, kod lidera sa tabele „Izviđača“. Jesenas je u Zenici bilo 33:27 za RK Čelik.

„U situaciji kada imamo zbog povreda probleme sa sastvom ekipe  pa tako u Ljubuški najvjerovatnije neće putovati Adnan Jaškić i Davor Kadić, kada ne znamo da li ćemo uopće  zbog finansijske situacije moći obezbijediti autobus za prevoz do Ljubuškog, kada igrači nisu zadovoljni da što nemaju novac ni za gorivo za aute za dolazak na treninge iz okolnih mjesta, a da o nekim drugim drugim primanjima i ne govorimo, teško je šta dobrog očekivati u Ljubuškom!  To uopšte ne znači, ako se bude i ko bude od igrača putvao u Ljubuški, da ćemo se tamo unaprijed predati“, poručuju iz RK Čelika.