Rukometaši BiH doživjeli težak poraz od Češke u prijateljskoj utakmici

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je poražena u Brnu u prijateljskoj utakmici od Češke ubjedljivim rezultatom 30:18.

Obje ekipe su “sporo” ušle u susret, a prvi pogodak mi smo postigli tek u 6. minuti kada je Burić pogodio za smanjenje vodstva Češke na 2:1.

Sredinom prvog poluvremena Češka je otišla na plus četiri (7:3), a prednost se povećavala sve do 15:8, što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Na samom početku drugog poluvremena Česi su otišli na plus devet (18:9), a potom i na dvocifrenu razliku u 38. minuti (19:9).

O ofanzivnoj igri izabranika Irfana Smajlagića dovoljno govori podatak da su do desetog gola stigli tek 20 minuta prije kraja susreta kada su smanjili na 19:10.

U 52. minuti Česi su otišli na maksimalnih plus 14 (26:12), a sve što su naši igrači uspjeli uraditi do kraja je smanjiti rezultat do konačnih 30:18.

Najbolji strijelci u našoj reprezentaciji bili su Senjamin Burić sa pet, te Mirko Herceg i Marko Davidović sa po tri postignuta pogotka.

Podsjetimo, naši reprezentativci su trebali odigrati dvije utakmice protiv Češke jučer i danas, no zbog toga što su zbog jakog vjetra otkazali letovi sa Međunarodnog aerodroma Sarajevo, te su u Brno morali doputovati autobusom.

Rukometni Euro se igra od 10. do 28. januara sljedeće godine u Njemačkoj, a BiH je u grupi sa Švedskom, Nizozemskom i Gruzijom.