Rukometaši Čelika bez problema protiv visočke Bosne

U prvoj utakmici 23. kola Premijer lige BiH, rukometaši Čelika i visočke Bosne odigrali su zanimljuvu utakmicu u kojoj su Zeničani bili uspješniji i na kraju zasluženo slavili sa 41:34.

Do odmora je oko 250 gledalaca u Areni Zenica vidjelo rezultatski izjenačen meč, da bi u nastavku Čelik ipak opravdao ulogu favorita i u posljednjih pet minuta ušao sa prednošću od 9 pogodaka – 39:30.

Opuštanje domaćih igrača iskoristili su Mirza Hurem i Nedžad Imamagić koji su ublažili poraz Bosne. Kod Čelika najbolji su bili Davor Kadić sa 9, Haso Ćosić sa 8, Aldin Begagić sa 7 pogodaka, te Jasmin Hadžihasić sa 15 odbrana. U redovima Bosne Haris Limo i Mahir Burić su postigli po je 7 pogodaka, Hurem 6 itd. “Ne mogu biti zadovoljan igrom.

Iako smo pobijedili daleko je ovo od dobrog. Međutim, ne mogu igračima zamjeriti jer ih je teško motivisati obzirom na stanje u klubu”, nakon meča rekao je Adnan Bašić, trener Čelika. Prema njegovim riječima, postoje naznake da će se Upravni odbora i Takmičarska komisija RS BiH donijeti odluku da se ipak igra Liga 4 za prvaka BiH, što bi značilo da bi Čeliku i 3. mjesto u Premijer ligi BiH donijelo doigravanje za prvaka.