Rukometaši Čelika bolji od visočke Bosne

Utakmica 11. kola Premijer lige BiH,  igrana u Gradskoj areni Zenica. Gledalaca: oko 200. Sudije: Hrstić i Prirmorac (Čapljina-Mostar), Delegat: Alija Hasić (Tuzla). Sedmerci: za ,,Čelik” 2 (2), za Bosnu 3 (dva je obranio golman Sirčo). Isključenja: RK ,,Čelik” 6, a ,,Bosna” 2 minuta. Rezultat: 34:26 (16:11) za ,,Čelik”.

U Gradskoj areni Zenica odigrana je utakmica 11. kola Premijer lige BiH RK Čelik – RK Bosna (Visoko), koja je protekla u znaku ,,Čelika” (vodio i bio bolji svih 60  minuta igre) i mladog ,,Čelikovog” golmana Enesa Sirče, koji je imao čak 22 odbrane (dva penala) i proglašen je igračem utakmice. Bila je to dobra, zanimljiva i borbena, prava prvenstvena utakmica u kojoj je na klupi Visočana bio bivši trener ,,Čelika” Zdenko Antović, koji odlično poznaje ekipu ,,Čelika”.

U ovoj utakmici kapiten ,,Čelika” Davor Kadić je dao svoju ,,standranu porciju” golova – ukupno 12 golova u mreži talentovanog golmana ,,Bosne” Ismara Hadžića. Ipak, utakmica je protekla u znaku bivšeg kapitena i mladog golmana Enesa Sirče, koji je pružio najbolju odbranu u dosadašnjem ovogodišnjem toku prvenstva u Premijer ligi. Odbranio je čak 20 udaraca na gol, plus dva penala i zasluženo dobio statuu i nagradu ,,Igrač utakmice”.

Kod Čelika bolje od ostalih još su  bili  Aldin Begagić (5 golova), te bekovi Derviš Birdahić (4) i Semir Memić (postigao 3 gola).

U gostujućoj ekipi, koja se odlikuje mladosti, borbenošću, ,,trkom”  i zalagnjem tokom čitave utakmice, istakli su se Eldar Bečak (5 golova), Nedžad Imamagić (4) i Adnan Balta (postigaio 3 gola).

U narednom kolu Čelik gostuje u Derventi, ali je ta utakmica zbog nastupa ,,Čelika” u Čelendžer kupu (28. i 29. novembra u Gradskoj areni protiv ,,Prištine”) – odgođena.