Rukometaši Čelika došli do nove pobjede (FOTO)

RK CELIK ZENICA

Večeras su rukometaši Čelika pred oko 500 gledalaca u zeničkoj Areni pobijedili goste iz Dervente rezultatom 36:32 i tako se odvojili od konkurencije na tabeli Premijer lige.

Gosti su pružili snažan otpor što je i bilo za očekivati jer Derventa ove sezone igra odlično i nalazi se na trećoj poziciji tabele Premijer lige. Rezultat se mijenjao iz napada u napad sve do 24. minute kada je Čelik otišao na dva gola prednosti, međutim nisu mogli održati tu prednost do kraja poluvremena pa je rezultat na poluvremnu glasio 17:16.

U drugom poluvremenu su gosti poveli ali odlična odbrana Čelika je uspjela da zaustavi napade Dervente dok su na drugoj strani Čelikovi rukometaši davali golove iz kontri i sa krila.

U 47. minuti rezultat je glasio 29:26 a posljednji pokušaj sustizanja Čelikove prednosti Dervenčani su imali u 55. minuti kada su smanjili na 31:29. Ivančev je dva puta poentirao, a tačku na „i“ u posljednjim je trenucima stavio Begagić – 36:32.

ČELIK – DERVENTA 36:32 (17:16)

Gradska arena. Gledalaca 500. Sudije: Begić i Knezović (oba Mostar).

ČELIK: Dervenčić 2, Martić 1, Hurem 4, Ivančev 6, Sirčo 3 odbrane, Kadić 10, Starčević 13 odbrana, Begagić 8, Jolović 4, Tufekčić, Alihodžić, Omerspahić, Begović, Rekanović, Duvnjak 1. Trener: Zdenko Antović.

DERVENTA: Vranješević, Marić 1, Ninković 1, Živanić, Sibinčić 1, Zemunović 2, Škrga, Lukić 4, Tošić, Mišanović, Margeta 8, Pekić 6, Ristić 2, Jokanović 13 odbrana, Davidović 7. Trener: Zoran Dokić.