Rukometaši Čelika poraženi od Vogošće

Rukometaši Vogošće zabilježili su zasluženu pobjedu na gostovanju kod zeničkog Čelika rezultatom 25:35, poluvrijeme 11:19.

Bila je ovo utakmica u kojoj su domaćini pokazali da nemaju snage za jače protivnike, a ekipi Vogošće su uspješno parirali tek prvih desetak minuta kada je bilo 9:9. Nakon toga su gosti mudrom igrom i zahvaljujući sjajnim odbranama golmana Adnana Šabanovića napravili seriju od 10-2, nakon čega je bilo jasno ko bi mogao biti pobjednik susreta. Šabanović je imao čak 17 odbrana i to je bilo presudno u ovoj utakmici.

U redovima Čelika istakli su se Begagić sa osam i Bajramović sa sedam golova, dok za sve ostale igrače domaćina može se reći da su morali pružiti puno više od prikazanog na terenu.

Naredno kolo Vogošća dočekuje Konjuh iz Živinira, a Čelika gostuje kod sarajevske Bosne.