Rukometaši Čelika savladali ekipu Izviđača (FOTO)

Rukometaši zeničkog Čelika, u okviru devetog kola Premijer rukometne lige BiH, večeras u pobijedili ekipu Izviđača iz Ljubuškog rezultatom 33:27, poluvrijeme 16:13. U derbiju kola, zenički rukometaši igrali su disciplinovanije i borbenije, te su slavili zasluženu pobjedu sa kojom su zadržali čelnu poziciju na prvenstvenoj tabeli.

Utakmica RK Čelik – RK Izviđač u potpunosti je opravdala epitet kako je najavljivano – ,,derbija svih derbija” ovogodišnjeg rukometnog bh. prvenstva. Snage su odmjerile dvije snažne, sjajne ekipe, odlični znalci rukometne igre. Na strani ,,Izviđača” je mladost i izvanredan talenat, a na strani ,,Čelika” iskustvo i znanje.

Utakmica je bila puna dinamike, borbena, čvrsta, ali i sa mnogo dobrih poteza za rukometne sladokusce… ,,Čelik” je bio za naijansu bolji od rukometaša iz Ljubuškog i zaluženo slavio novu pobjedu učvrstivši se tako na vrhu premijerligaške tabele. Čelikova ,,čelična mašina” koja melje sve pred sobom i 100 odsto igra za svoj Klub i svoj grad Zenicu, nižući pobjede za pobjedom sve do titule šampiona države.

Izviđač je poveo samo na početeku utamice sa 1:0, a tokom ostalih 59 minuta igre ,,Čelik” je konstantno vodio sa tri do šest golova razlike. Svih 12 igrača ,,Čelika” koji su ulazli u igru dali su svoj maksimum, tako da se Specijalni žiri koji po tradiciji bira ,,Igrača utakmice” u zeničkoj Gradskoj areni dvoumio između čak četiri igrača: Aldina Begagića, golmana Jasmina Hadžihasića (19 odbrana), Davora Kadića i Semira Memića – svi iz ,,Čelika”, te Josipa Ereša i Mateja Hrstića iz Izviđača.

Ipak, na kraju titula ,,Najigrač utakmice” pripala je ,,Čelikovom” defanzivcu Semiru Memiću, komandantu odbrane domaće ekipe…Valja istaći da u ,,Čeliku” u ovoj utakmici uopšte nije bilo slabe tačke.

Utakmica je za lijevo krilo ,,Čelika” Milana Duvnjka završila kobno. Pred kraj prvog poluvremena dobio je nezgodan udarac u nogu, tako da je ,,iskrenuo” koljeno. Prebačen je u Kantonlanu bolnicu Zenica, gdje mu je čitava noga stavljena u gips. Tako je gotovo sigurno da će Duvnjak ostati van terena najmanje desetak dana.

ČELIK: Beganović, Dervenčić, Ado Begagić, Mehić, Memić (1), Mujanović (5), Kadić (7-jedan iz penala), Hadžihasić (19 odbrana), Mehinović (7), Aldina Begagić (5), Zvekić (1), Martić (3), Jolović (1), Tufekčić, Begović (1), Duvnjak (2). Trener: Milanko Savčić.

IZVIĐAČ: Ivan Ereš, Jospi Ereš (6), Čutrua (2), Anto Pavlak, Mandić (4), Bošnjak, Hrstić (6), Jarak (2), Ivanković, Boras, Beljo, Rodin (2), Mario Pavlak (2), Grbavac (1), Šarac (2), Tolić. Trener: Zdenko Grbavac.

Sljedećeg vikenda zahuktali ,,Čelik” gostuje kod uvijek neugodne RK Bosne u Visokom, a valja pomenuti kako je na kraju utakmice, Aldin Begagić u ime igrača predstavniku Udruženja Robijaši1988 predao kovertu sa donacijama igrača za liječenje našeg sugrađanina Filipa Blaževića.

Kako je to izgledalo u zeničkoj Areni pogledajte u fotogaleriji Adisa Alića?!