Rukometaši Čelika savladali tuzlansku Slobodu

U posljednjem kolu Rukometne premijer lige ove jeseni, Čelik je na svom parketu zasluženo savladao goste iz Tuzle rezultatom 33:27 (16:8). Oko 400 gledalaca je moglo uživati u sjajnoj predstavi igrača oba tima.

Utakmicu su vodili sudije Obrenko Miljković (Bijeljina) i Duško Ristanić (Brčko), dok je delegat bio Srećko Delhunija (Lukavac). Najefikasniji kod Čelika: Edvin Begović 9 golova, Nermin Mujanović i Aldin Mehinović po 6, te Aldin Begagić sa 5 golova.

Najviše golova za Slobodu postigli su: Emir Suhonjić 6 golova, te Amar Husejnović i Alen Brčaninović sa po 5 golova. Sedmerci za Čelik: iskorištena 3 od 5, dok Sloboda nije iskoristila jedini dosuđeni.

Isključenja: Čelik (8 minuta); Sloboda (8 minuta). Napomenuti ćemo i da su gosti iz Tuzle prvi gol postigli tek u 11. minutu, rezultat je do tada bio 6:0 za Čelik. Novinari su za igrača utakmice proglasili Edvina Begovića, dok je Boško Jolović proglašen za igrača polusezone u Čeliku.