Rukometaši Čelika ubjedljivo savladali Krivaju iz Zavidovića (36:23)

RK CELIK

U Gradskoj areni u Zenici, večeras je odigrana utakmica Premier lige u rukometu u kojoj su se sastali domaćini, ekipa Čelika i RK Krivaja Zavidovići.

Od samog početka susreta, domaćini su konstantno bili u prednosti, te se perfektna priprema pred utakmicu mogla uočiti od početka utakmice.
Gosti su imali nekoliko dobrih prilika kao i zasluženo dobijenih golova, ali s druge strane dosta borbenija, jača i efikasnija, ekipa RK Čelika, imala je mnogo boljih akcija, šuteva na gol, kao i neizostavnih odbrana.

Pred kraj prvog dijela utakmice, domaćini su i dalje bili u prednosti, te u svlačionice otišli sa prednošću, pokazujući u igri da sve prisutne u Gradskoj areni očekuje još 30 minuta izvanrednog rukometa.

Za igrača utakmice, zasluženo je proglašen Dragan Starčević, koji je u ovoj utakmici igrao punih 45 minuta, te tako zabilježio 19 odbrana.

Važno je istaći i dobru igru cjelokupne ekipe RK Čelik, Aldina Begagića, Davora Kadrića, Boška Jolovića, Mirze Dervenčića, Milana Duvnjaka, kao i ostalih rukometaša koji su dali svoj maksimum u ovoj utakmici.

Zdenko Antović pred kraj utakmice odlučio je uvesti i najmlađe rukometaše Čelika, koji su i posljednjim minutama odigrali nekoliko dobrih akcija, naravno u svoju korist, te okončali utakmicu rezultatom 36:23.