Rukometaši Španije odbranili titulu prvaka Evrope

Rukometna reprezentacija Španije odbranila je naslov prvaka Evrope, nakon što je u  finalu Evropskog prvenstva u Štokholmu savladala Hrvatsku rezultatom 22:20.

Hrvatska je dobro otvorila meč i postigla dva gola (2:0). Nakon toga igralo se gol za gol, da bi u 15. minuti, “Kauboji” stigli ponovo do dva gola viška (8:6). U 19. minuti izabranici Line Červara su imali vodstvo od tri gola razlike (10:7).

Nakon toga, Španija je napravila seriju od 3:0 i stigla do poravnanja (10:10). Hrvatska je u tim trenucima imala velikih problema s igrom u napadu. U 28. minuti Španija je prvi put na utakmici imala vodstvo (11:10), a rezultat na poluvremenu glasio je 12:11 u korist “Furije”.

Hrvatska je na otvaranju drugog poluvremena prva postigla gol i stigla do izjednačenja (12:12). Međutim, poslije toga uslijedio je raspad u igri izabranika Line Červara- Španija je napravila seriju od 4:0 za veliku prednost od (16:12). Hrvatska je uspjela smanjiti zaostatak serijom od 2:0 (16:14), a potom više od sedam minuta nije bilo golova na meču.

U 44. minuti Matanović postiže gol poslije kontanapada za Hrvatsku i smanjuje na minus jedan (16:15). Nakon toga igralo se gol za gol, a u 49. minuti Marić je s crte pogodio za izjednačenje Hrvatske (18:18). Gola nije bilo sve do 54. minute kada je  Stepančić  sjajno pogodio za vodstvo Hrvatske (19:18). Španci su uspjeli doći do poravnanja (19:19), a nakon toga je uslijedila prava drama. Dvije minute prije kraja rezultat je bio izjednačen 20:20, da bi u finišu Španci postigli dva gola i odbranili titulu prvaka Evrope.