Rukometna akademija Izviđač korak do naslova prvaka

ra_izvidjac_rk_nova_bila_bU nedjelju 21. aprila u Ljubuškom je odigran susret 16. kola Lige Herceg Bosne između RA Izviđač i RK Nova Bila.

Mladi akademci u znatno izmijenjenom sastavu, u kojem je 14- godišnji Josip Šarac postigao 9 pogodaka ,nadigrali  su goste iz Srednje Bosne rezultatom 38:27.  Pitanje pobjednika u ovoj utakmici bilo je riješeno već u prvom poluvremenu, kada su domaći imali prednost od 7 golova razlike (24:17). Do tada se na terenu izmijenio gotovo cijeli sastav domaćih, a u drugom dijelu ljubušaci su samo potvrdili dominaciju iz prvog poluvremena i visoko slavili. Kod gostiju solidan je bio Biljaka, koji je postigao 9 golova.

Dva kola prije kraja sezone akademci su prvi na ljestvici i iz dva posljednja susreta protiv Livna u gostima i Širokog u Ljubuškom,  potrebna su im tri boda za novu titulu prvaka u Ligi Herceg Bosne.