Rukometna reprezentacija BiH pobjedom u Bjelorusiji počela kvalifikacije za EP

Bjelorusi su vodili od početka meča. Već na startu prvog poluvremena domaća selekcija je povela sa 3:1, a u nekoliko navrata izabranici Bilala su dolazili na minus jedan.

U posljednju minutu prvog poluvremena Bjelorusi su ušli sa plus pet (15:10) zahvaljujući veoma raspoloženom Vailupauu koji je u prvoj dionici susreta postigao 6 pogodaka, a na odmor se otišlo pri rezultatu 16:12.

U drugom poluvremenu BiH je dolazila na minus dva nekoliko puta, a 11 minuta prije kraja naši rukometaši su stigli na minus jedan (25:24).

Šest minuta prije kraja susreta Karačić je pogodio za izjednačenje (27:27), a Terzić iz sedmerca minutu kasnije dovodi našu selekciju u prvo vodstvo na utakmici (27:28).

Bjelorusi su u posljednjih 40 sekundi meča ušli sa neriješenim rezultatom kada je Baranau pogodio za 29:29, te je BiH imala napad za pobjedu.

U posljednjoj sekundi dosuđen je sedmerac za našu selekciju, odgovornost na sebe je preuzeo Prce i pogodio za pobjedu 30:29.

Naredni meč kvalifikacija naša selekcija igra u u subotu u tuzlanskoj dvorani Mejdan protiv Češke u 20 sati.

Bjelorusija – BiH 29:30

Bjelorusija: Mackijevič (6 odbrana), Saldacenka (2 odbrane), Babičev, Baranau 1, Bohan 2, Brouka 3, Gajdučenko 4, Karalek 2, Karvacki 1, Kulak, Nikulenkau, Puhouski 5, Šilovič 4, Šinkel, Vailupau 6, Jurinok 1.

BiH: Burić (6 odbrana), Grahovac (2 odbrane), Burić 2, Herceg, Karačić 5, Malinović, Nuić 7, Panić 3, Perić 1, Prce 6, Predragović 1, Tarabochia, Terzić 3, Toromanović, Vegar 2, Vražalić.