SA MEDALJAMA KUĆI: Karate klub „Perfekt“ dolazi kući sa medaljama (FOTO)

1146926_736483356384894_1242018716_o

Kako smo do sada pisali o bosanskohercegovačkim predstavnicima u karateu u Turskoj u gradu Istanbulu, vijesti iz ovog grada stižu u najboljem izdanju.

10003436_736483513051545_880884303_nKarate klub „Perfekt“ predstavljao je našu zemlju na prestižnom i izuzetno jakom takmičenju koji je okupio oko 200 klubova iz 35 zemalja svijeta kao i 1 780 takmičara raznih uzrasta.

Tim povodom od strane trenera Armina Topalovića dobili smo izvandredne vijesti iz kako kaže užarene Arene u gradu Istanbulu u Turskoj: „Kenan Daut osvojio je bronzanu medalju u izuzetno teškoj konkurenciji „Juniori +76 kg“, gdje je ostvario četiri pobjede, dok je povodom ulaska u finale poražen od reprezentativca Turske,  gdje je rezultatom 4:3 pobjedio izuzetno jakog prestavnika iz Alžira.

Pored Kenana imali smo još nekoliko takmičara koji su bili nadomak osvajanja medalje: Lejla Ahmetović i Adis Murto. Ostali naši takmičari su takođe pružili dobre borbe i ostvarili nekoliko pobjeda, ali nažalost to nije bilo dovoljno za osvajanje medalje. Sve u svemu mogu odgovorno reći da je ovo prvenstvo izuzetno jako i može se svrstati u rangu nekog „mini svjetskog takmičenja“, jer  nijedna kategorije nije imala ispod 40 takmičara minimalno, što je veliki izazov bilo osvojiti bilo koju od medalja.

Osjećam se presretno i uzbuđeno,odlično iskustvo je iza nas, kako takmičarsko tako i trenersko, ali isto tako cijelu delegaciju tima „Perfekt“ je Istanbul i cjelokupan boravak ostavio uz veliko oduševljenje jer ovaj osjećaj se samo može doživljajem opisati.

Na kraju osvojiti ovakve rezultate na jednom takmičenju gdje je uzelo učešće oko 200 klubova iz 35 zemalja i preko 1780 takmičara”, istakao je trener.

Važno je naglasiti da ponosi naše zemlje u Bosnu i Hercegovinu stižu u 17:00 sati na sarajevski aerodrom, te svi oni koji žele pokloniti iskrenu dobrodošlicu našim herojima, mogu to uraditi na aerodromu u Sarajevu.

„Sreća vaša dužnost je naša“, poručuju iz Karate kluba „Perfekt“.