ŠAH: Tri zlata zeničkom Čeliku

ab3abba9abb3a882a97994e6f9cfc0af_M

U organizaciji Šahovskog saveza Zeničko-dobojskog kantona 9. pojedinačno kadetsko i juniorsko prvenstvo Zeničko-dobojskog kantona u šahu za 2014.

U kategoriji do 10 godina prvo mjesto osvojio je Aldin Salčinović, ŠK “Čelik”, Zenica, bez konkurencije.U kategoriji do 12 godina prvo mjesto sa 3½ poena osvojio je Nedim Šestić, drugo mjesto sa 3 poena osvojio je Mateo Sušić, a treće mjesto sa 2½ poena Zilić Vedad, svi iz ŠK “Čelik”, Zenica.

U kategoriji do 14 godina Dino Marković, član ŠK “Preporod”, Zenica, sa 2½ poena osvojio je prvo, dok je Evel Karalić, član ŠK “Čelik”, Zenica, sa 2 poena osvojio drugo mjesto.

U kategoriji do 16 godina Edin Ibrahimkadić, član ŠD “Tešanj”, Tešanj, sa 1½ poena osvojio je prvo, a Harun Hundur, član ŠD “Tešanj”, Tešanj, sa ½ poena osvojio je drugo mjesto.

U kategoriji do 18 godina član ŠK “Čelik” Zenica, Faris Čunjalo, sa 2 poena osvojio je prvo, Harun Đogić, član ŠD “Tešanj”, Tešanj, sa 1poenom osvojio je drugo, a Mahir Selimović, član ŠD “Tešanj”, Tešanj, bez poena zauzeo je treće mjesto.

U kategoriji juniora do 20 godina Elmedin Huremović, član ŠD “Tešanj”, Tešanj, sa 3 poena osvojio je prvo, Elvin Leko, član ŠK “Čelik”, Zenica, sa 2 poena osvojio je drugo, a Jakub Smaka, član ŠK “Sopot 99”, Kakanj, sa 1 poenom osvojio je treće mjesto.

Veoma kvalitetno sudijski posao su obavili međunarodni sudija Fahrudin Ćerim i državni sudija Sejfudin Miskić. Ugodan domaćin takmičenja je bio Šahovski dom u Zenici.