Salah i društvo nemilosrdni. Ovakva dominacija u Premier ligi odavno nije viđena

Liverpool se izdvojio s tri boda prednosti na čelu tabele u utrci za naslov prvaka engleske Premier lige nakon što je pobijedio Newcastle 4:2.

U žestokoj utakmici su Redsi dominirali, ali su tek u finišu domaći nogometaši zapečatili trijumf nad “Svrakama”.

Nemilosrdni tim trenera Jurgena Kloppa imao je čak 34 udarca za 7,2 “očekivana gola” – najviše što je jedna ekipe stvorila u utakmici Premier lige otkako je Opta počela bilježiti podatke 2010. godine.

No, to nije bila jednostavna večer za Redse jer je Newcastle imao neriješenih 1:1 u 54 minuti igre nakon što je Alexander Isak poništio prvi gol Mohameda Salaha (49. minut).

Salah je do tog trenutka već promašio jedanaesterac u prvom poluvremenu, dok je Darwin Nunez prokockao dvije velike prilike iz svojih osam udaraca prema golu.

Međutim, Curtis Jones je konačno doveo domaće u vodstvo (74) prije nego što je Cody Gakpo pojačao prednost na 3:1 nekoliko trenutaka kasnije (78).

Newcastle je stigao na jedan gol zaostatka kada je Sven Botman zabio glavom (81), ali je Salah zabio iz jedanaesterca u 86. minuti.

Liverpool sada ima 45 bodova iz 20 utakmica, tri boda više od drugoplasirane Aston Ville. Aktuelni prvak Manchester City je treći na tabeli sa 40 bodova i utakmicom manje u odnosu na vodeći tandem.