San postaje java: “Apotekari” nadigrali Bajern i nastavili nevjerovatan niz

Fudbaleri Bajer Leverkusena slavili su u derbiju 21. kola njemačke Bundeslige protiv Bajern Minhena rezultatom 3:0.

Sjajni “Apotekari” dominantnom predstavom dokazali su da se s njima nije šaliti i da su spremni na pohod na titulu, kao i za skidanje Bavaraca sa trona.

Mrežu Bajerna načeo je upravo njihov igrač na posudbi, Josip Stanišić. Hrvatski fudbaler je pogodio glavom i doveo Leverkusen u prednost u 18. minuti.

Napadali su domaći fudbaleri i nakon tog gola, a svoju priliku dočekali su na startu drugog poluvremena.

Nakon fenomenalne akcije u 50. minuti, lijevi bek Grimaldo je sjajno matirao golmana Nojera (Neuer) i donio svojoj ekipi kapitalnu prednost.

Bavarci su se nakon drugog gola probudili, ali njihovi napadi im nisu donijeli ništa značajno i “Apotekari” su upisali vrlo važnu pobjedu, koju je “zacementirao” Frimpong golom duboko u sudijskoj nadoknadi, kada je Nojer ostavio prazan gol, a defanzivac Leverkusena sjajno istrčao.

Sjajni Bajer sada ima 55 osvojenih bodova, što je za pet više od minhenskog rivala i čini se da bi dominacija Bajerna mogla biti završena.