Sarajevo na krilima Fanima slavilo u Tuzli i zacementiralo se na vrhu Premijer lige

Ekipa Sarajeva upisala je pobjedu u meču 8. kola Premijer lige BiH na gostovanju kod Slobode, a aktuelni prvak naše države slavio je rezultatom 3:2.

Sarajevo je od prve minute preuzelo kontrolu nad loptom, dok je Sloboda svoje prilike većinom čekala iz kontranapada. Nakon nekoliko opasnih situacija pred oba gola, Bordo tim u 27. minuti stiže u vodstvo.

Fanimo je uzeo loptu na sredini terena, sjajno prošao pored tri igrača Slobode i onda razornim udarcem pogodio donji lijevi ugao golmana domaćih i doveo Bordo tim u vodstvo. Bio je to prvi pogodak za ovog brzonogog napadač u novom klubu.

Sloboda je u 42. minuti stigla do poravnanja. Golmanu Sarajeva Džafiću ispala je lopta i došla na nogu Jusiću, a štoper domaćih sjajno pogađa iz okreta i svoj tim vraća u ovaj susret. Samo nekoliko minuta nakon toga, Sarajevo opet dolazi u prednost, a strijelac je ovaj put bio Ahmetović.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, da bi već u drugoj minuti nastavka Sloboda preko Predragovića mogla doći do poravnanja, no Džafić se iskupio za prvi pogodak i sjajnom reakcijom spasio Bordo tim.

U 77. minuti Rahmanović je mogao riješiti pitanje pobjednika, ali je Golubović odbranio njegov pokušaj, da bi u nastavku napada Fanimo postigao drugi gol na ovom meču i to opet nakon što je predriblao nekoliko igrača Slobode i lijepo pogodio.

Činilo se da će Sarajevo mirno privesti ovaj meč kraju, a onda Beganović u 89. minuti fantastično pogađa za 3:2 i vraća nadu svom timu da mogu doći makar do jednog boda. Ipak, do kraja su imali tek nekoliko opasnih napada, ali to nije bilo dovoljno da treći put savladaju Džafića.

Ovo je za Sarajevo šesta pobjeda ove sezone i nakon osam utakmica jedini su tim koji nije doživio poraz, a njihova prednost u odnosu na drugoplasirani Željezničar sada iznosi pet bodova.

S druge strane, Sloboda je na osmoj poziciji sa 10 osvojenih bodova.

Bordo tim u četvrtak u Zenici igra protiv Budućnosti u okviru 3. pretkola Evropske lige, a ukoliko upišu pobjedu, onda u narednom kolu neće igrati gradski derbi protiv Željezničara.