Sarajevo nakon 16 godina slavilo u Zenici (VIDEO)

U posljednjoj utakmici drugog kola PLBiH, snage su odmjerili Čelik i Sarajevo, a susret je završen rezultatom 0:2.

Prvih deset minuta meča nije donijelo puno uzbuđenja, a gosti prvi prijete u 12. minuti preko Novakovića, ali marković brani njegov udarac. Pet minuta kasnije velika šansa za goste preko Velkoskog, no Marković opet spašava Čelik.

Sarajevo je u prvih 25 minuta bilo dominantno, a nova opasnost pred golom Čelika je viđena u 23. minuti, ali gosti su se spetljali u završnici nakon sajne akcije.

U 34. minuti prva šansa za domaće, Duraković pogađa prečku nakon centaršuta Šišića, da bi sedam minuta kasnije, Novaković ponovo isprobao svoj šut, ali na odmor se odlazi pri rezultatu 0:0.

Nastavak duela otvaraju domaći prilikom Duvnjaka, no ostaje 0:0. Igrala se 55. minuta kada je Rahmanović uspio savladati Markovića i dovesti Sarajevo u vodstvo od 0:1.

U 70. minuti šansa za mladog Hadžića, međutim Marković sjajno brani. Ipak u 76. minuti mladi Hadžić postiže prvijenac u PLBiH, nakon greške odbrane Čelika i dovodi Sarajevo u vodstvo od 0:2.

Mladi Šabanović je dobro šutirao u 82. minuti, ali lopta odlazi preko gola Bojana Pavlovića. Do kraja meča nije bilo puno uzbuđenja i Sarajevo je upisalo prvi tirjumf u novoj sezoni, dok je za Zeničane ovo bio drugi poraz u prva dva kola.

Čelik – Sarajevo 0:2 (/Rahmanović 54’, Hadžić 76’)

NK Čelik: Marković, Udovičić, Šehić, Hasanhodžić, Jurković, Imamović, Adilović, Duvnjak, Kadrić, Šišić, Duraković.

FK Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Bekić, Ivetić, Novaković, Radovac, Rahmanović, Sarić, Hebibović, Velkoski, Ahmetović