Sarajevo ponizilo nikad gori Čelik

Fudbaleri Sarajeva u posljednjem susretu 13. kola Premijer lige BiH večeras su na svom terenu slavili ubjedljivu pobjedu nad Čelikom, a susret je završio rezultatom 5:0.

Utakmica je cijelim tokom bila jednosmjerna ulica, gdje je na terenu postojala samo jedna ekipa. Čelik je na Koševo doputovao bez nekoliko standardnih prvotimaca, pa je pobjeda Sarajeva bila izvjesna prije nego što je utakmica i počela. No, “Bordo” momci nisu štedili goste iz Zenice.

Golijadu na Koševu otvorio je Krste Velkoski u 7. minuti susreta, kada je pogodio s penala, a potom je u 23. minuti Perica Ivetić udvostručio prednost domaćina (2:0). No, tu nije bio kraj. U 40. minuti Amar Rahmanović je povisio na 3:0, a neposredno prije odlaska na odmor u listu strijelaca upisao se i Merusdin Ahmetović, koji se učvrstio na vodećoj poziciji liste najboljih strijelaca u ligi.

U 47. minuti Sanjin Lelić postigao je pogodak za 5:0. Sarajevo je nastavljalo sa napadima, ali promjene rezultata do kraja susreta nije bilo.

Ovom pobjedom Sarajevo se dodatno približilo liderima na tabeli, pa sada tim Husrefa Musemića zauzima četvrtu poziciju u prvenstvu sa 23 osvojena boda, dok pet bodova više imaju Široki Brijeg, Željezničar i Zrinjski.

Sarajevo 5:0 Čelik ( Velkoski 7’, Ivetić 23’, Rahmanović 40’, Ahmetović 45’, Lelić 47’)

SARAJEVO: Pavlović, Hebibović, Mihojević, Adukor, Ivetić, Radovac, Rahmanović, Kuzmanović, Lelić, Velkoski, Ahmetović.

ČELIK: Karajbić, Hasanhodžić, Jurković, Duvnjak, H. Adilović, Hadžikadunić, Jaganjac, Mehić, Šišić, Duraković, T.Adilović.