Portal 072info

Sarajevo se sramotnim porazom oprostilo od Evrope, Atalanta brojala do osam

TEKST SE NASTAVLJA NAKON REKLAME
KRAJ REKLAME

Nogometaši Sarajeva su doživjeli pravu blamažu u revanš meču drugog pretkola Evropske lige. Atalanta je na Koševu slavila rutinski rezultatom 8:0 i na taj način je prošla dalje s ukupnih 9:2.

Prvi pogodak gosti iz Bergama postigli su već u 5. minuti. Korner je izveo Gomez koji je direktno šutirao u gol, Pavlović je samo legao na gol-liniji, lopta je pogodila stativu, a nakon odbijene lopte Palomino je glavom poslao u mrežu za vodstvo Atalante 1:0.

Deset minuta kasnije na semaforu je stajalo 0:2. Gomez se lijepo namjestio i sa 25 metara matirao Pavlovića. Samo tri minute kasnije Pavlović je skrivio još jedan pogodak.

Nakon kornera lopta je došla do Masiella koji šutira sa desetak metara, a lopta prolazi kroz ruke golmana Sarajeva za 3:0.

U 28. minuti vidjeli smo najljepši pogodak na utakmici. Gomez je šutirao sa dvadesetak metara i smjestio loptu u rašlje gola domaće ekipe za 4:0.

Na poluvrijeme je Sarajevo otišlo s pet pogodaka zaostatka. Gomez je u 39. minuti izveo korner, Pavlović je uradio još jednu katastrofalnu stvar, ostao je na liniji, lopta je pala u njegov peterac, a ispred Palomina Ahmetović šalje loptu u svoju mrežu.

Frustrirani Pavlović je samo dvije minute kasnije odlučio iskazati primitivizam pokazavši navijačima Sarajeva srednji prst.

Zanimljivo, trener Sarajeva Husref Musemić nije želio to sankcionisati, te je Pavlović počeo i drugo poluvrijeme.Bolje da nije.

U 51. minuti Hateboer je ubacio sa desne strane, PAvlović katastrofalno reaguje u petercu i namješta loptu Barrowu koji je šalje u mrežu za 6:0.

Na 7:0 postvisio je Barrow svojim drugim pogotkom u 70. minuti nakon što su Zapata i on bili u deset kvadratnih metara sami sa osmoricom igrača Bordo tima, ali su uspjeli ponovo matirati Pavlovića.

Konačnih 8:0 postavio je Barrow u 87. minuti, ponovo na Zapatinu asistenciju u petercu domeće ekipe.