Portal 072info

Sarajevu prijete Borussia, Villarreal i Lokomotiv

Uefa je danas odredila jakosne skupine uoči ždrijeba četvrtog pretkola Europske lige, pa je tako potencijalne protivnike saznao i Sarajevo.

Bordo timu prijete moskovski Lokomotiv, Borussia Mönchengladbach, Sparta, Villarreal i Young Boysi.

Od hrvatskih klubova najlakši posao trebao bi imati Dinamo, iako bi, ako ne bude sreće u ždrijebu, mogli izvući ruski Rostov. Još im prijeti Qarabag iz Azebajdžana, rumunjski Petrolul, moldavski Zimbru i finski HJK.

Hajduk je u drugoj jakosnoj skupini, a potencijalni protivnici su im izraelski Maccabi Tel-Aviv, Zürich, portugalski Nacional, engleski Tottenahm i ukrajinski Dnjipro.

Status nositelja nema ni Split, a njima prijete ugledna imena europskog nogometa: moskovski Dinamo, Torino, Hull City, Celtic i Lyon.

Rijeka je prošle godine u 4. pretkolu izbacila Stuttgart, a ove godine u toj rundi natjecanja potencijalni protivnici su im Feyenoord, Inter, Real Sociedad, Šefir, Pahanthinaikos i Club Brugge.

Ždrijeb u Nyonu je u 13 sati.

Grupa 1
1 FC Lokomotiv Moskva (Rus)
2 VfL Borussia Mönchengladbach (NJem)
3 AC Sparta Prag (Češ)
4 Villarreal CF (Špa)
5 BSC Young Boys (Švi)

6 FK Sarajevo (BIH)
7 Apollon Limassol FC (Cip)
8 PEC Zolle (Niz)
9 FC Astana (Kaz)
10 Debreceni VSC (Mađ)

Grupa  2
1 Maccabi Tel-Aviv FC (Izr)
2 FC Zürich (Švi)
3 CD Nacional (Por)
4 Tottenham Hotspur FC (Eng)
5 FC Dnipro Dnipropetrovsk (Ukr)

6 FC Spartak Trnava (Svk)
7 Asteras Tripolis FC (Njem)
8 FC Dinamo Minsk (Bje)
9 AEL Limassol FC (Cip)
10 HNK Hajduk Split (hrv)

Grupa  3
1 GNK Dinamo Zagreb (Hrv)
2 FC Twente (Niz)
3 PAOK FC (Grč)
4 SK Rapid Beč (Aut)
5 Trabzonspor AŞ (Tur)

6 Qarabağ FK (Aze)
7 FC Petrolul Ploieşti (Rum)
8 FC Zimbru Chisinau (Mda)
9 HJK Helsinki (Fin)
10 FC Rostov (Rus)

Grupa  4
1 FC Dinamo Moskva (Rus)
2 Torino FC (Ita)
3 Hull City (Eng)
4 Legia Varšava (Pol)
5 Olympique Lyonnais (Fra)

6 RNK Split (Hrv)
7 AC Omonia (Cip)
8 KSC Lokeren OV (Bel)
9 FC Aktobe (Kaz)
10 FC Astra (Rum)

Grupa  5
1 FC Metalist Kharkiv (Ukr)
2 FK Partizan (Srb)
3 AS Saint-Étienne (Fra)
4 Rio Ave FC (Por)
5 PSV Eindhoven (Niz)

6 Neftçi PFK (Aze)
7 Ruch Chorzów (Polj)
8 Kardemir Karabükspor (Tur)
9 IF Elfsborg (Šve)
10 FC Shakhtyor Soligorsk (Bje)

Grupa  6
1 Feyenoord (Niz)
2 FC Internazionale Milano (Ita)
3 Real Sociedad de Fútbol (Špa)
4 FC Sheriff (Mda)
5 Panathinaikos FC (Grč)
6 Club Brugge KV (Bel)

7 Stjarnan (Isl)
8 FC Midtjylland (Dan)
9 HNK Rijeka (Hrv)
10 Grasshopper Club (Švi)
11 FC Zorya Luhansk (Ukr)
12 FC Krasnodar (Rus)

* -podebljanim slovima označeni su nositelji

Podijelite članak