Sedam igrača Šahovskog kluba “Čelik” Zenica izborilo plasman na 23. kadetsko i juniorsko prvenstvo Bosne i Hercegovine

U periodu od 27. do 30. aprila 2023. godine održano je XXIX otvoreno kadetsko i juniorsko prvenstvo Šahovskog saveza Federacije Bosne i Hercegovine. Organizator je bio ŠD „Tešanj“ iz Tešnja.

Na prvenstvu je učestvovalo sve ukupno 99 kadeta i juniora iz Zenice, Sarajeva, Mostara, Tuzle, Tešnja, Gračanice, Cazina, itd…

Šahovski klub „Čelik“ je predvodilo ukupno 16 takmičara, a 7 ih je izborilo plasman na 23. kadetskom i juniorskom prvenstvu Bosne i Hercegovine.

6. Edmir Musić – 1. mjesto u grupi M-10;
7. Orhan Bečić – 2. mjesto u grupi M-14.

16. Nidal Tabak – grupa M-16.

23. kadetsko i juniorsko prvenstvo Bosne i Hercegovine održat će se u Dvorovima u periodu od 25. do 28. maja 2023. godine. Raspis uskoro…

Trener ŠK „Čelik“ Zenica bio je IM Goran Trkulja. Također treba naglasiti da su i dva člana Šahovskog kluba „Čelik“ Zenica obavljali sudijski dio posla na turniru. NA Dino Marković bio je glavni sudija prvenstva, a NA Belmir Miskić je bio pomoćni sudija (kompjutersko parovanje).

Vrhunac turnira bila je posjeta najboljeg bh. igrača, GM Borki Predojevića – omladinskog prvaka Evrope i Svijeta, koji je došao i podržao mlade igrače.

Tempo igre bilo je 60 minuta po igraču, a parovanje kao i satnica igranja određeni su bili turnirskim pravilnikom prema broju igrača u grupama.

Sada preostaju pripreme za predstojeće kadetsko i juniorsko prvenstvo Bosne i Hercegovine.

Slikali: Dino Marković i Sebila Pašalić
Tekst: Dino Marković