Senzacija u Španiji: Poraz Reala u golijadi, Barcelona preuzela vrh tabele

Fudbaleri Rajo Valjekana napravili su pravu senzaciju pošto su u 13. kolu La Lige na svom terenu pobijedili aktuelnog prvaka Španije i Evrope ekipu Real Madrida sa 3:2.

Golijada na Valjekasu počela je već u 5. minuti, kada je Santi Komesana sjajnu akciju krunisao pogotkom. Real se u igru vratio u 37. minuti nakon što je Luka Modrić realizirao penal, a svega četiri minute kasnije Eder Militao je donio preokret “Kraljevima”. Kada se činilo da će Real na odmor sa prednošću, Alvaro Garsija je matirao Tibu Kortou (Thibaut Courtois).

Trenutak odluke dogodio se u 67. minuti. Nakon igranja rukom Danija Karvahala (Carvajal) dosuđen je penal za odmaće. Loptu je na kreč namjestio Oskar Treho (Oscar Trejo), ali je promašio, no srećom po njega penal je ponovljen jer su igrači Reala utrčali prije u kazneni prostor.

Trejo je iz drugog pokušaja matirao Kurtou i donio veliku pobjedu Raju. Ovo je bio ujedno i prvi poraz u La Ligi za kraljevski tim ove sezone. Real (32) je nakon ovog poraza vrh tabele španskog prvenstva prepustio Barceloni (34).