Sestre položile hifz na isti dan: Rofaida i Huda nove hafize Kur’ana Časnog

Sestre položile hifz na isti dan: Rofaida i Huda nove hafize Kur’ana Časnog

Pred komisijom za hifz Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, danas, 24. decembra 2025. godine, posljednje ajete Kur’ana napamet su proučile sestre Rofaida i Huda Barakat, čime su stekle časno zvanje hafiza Kur’ana Časnog, piše 072info.

Rofaida i Huda su nove hafize u okviru projekta Šefi‘, koji vodi Fondacija Hifz Časnog Kur’ana, a njihov muhaffiz bio je hafiz Salih Halilović.

Sestre Barakat su kćerke AbdulTevvaba i Esme, rođene u Egiptu 2002. i 2007. godine. Trenutno se školuju u Sarajevu – Rofaida je studentica Medicinskog fakulteta, dok je Huda studentica Internacionalnog univerziteta u Sarajevu (IUS).

Ovaj poseban i rijedak trenutak, da sestre na isti dan polože hifz, predstavlja veliku radost ne samo za njihovu porodicu, već i za širu zajednicu.

Iskrene čestitke upućujemo novim hafizama, njihovim roditeljima i porodici, muhaffizu, kao i Islamskoj zajednici u BiH, uz dovu da im Kur’an bude svjetlo u životu i na oba svijeta.

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FIS

NAJNOVIJE

FIS