seviljaSevilla je u prvoj utakmici nedjeljnog programa 18. kola španske Primere deklasirala Getafe s 3:0.

Sevilla je na svom Sanchez Pizjuanu stigla do osme prvenstvene pobjede i zadržala realne šanse da izbori Evropu sljedeće sezone.

Andalužani su, pomalo neočekivano, deklasirali Getafe, koji je do ove utakmice imao samo tri boda manje.

Vitolo je na asistenciju Bacce u 34. pogodio za 1:0, da bi upravo Bacca sam pogodio u 55. minuti za već sigurnih 2:0. Sjajni hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić riješio je dileme oko pobjednika u 77. minuti, kada je pogodio za konačnih 3:0.

Sevilla je u seriji dobrih rezultata, dok je Getafeu ovo bio već treći vezani poraz nakon što su prethodno izgubili od Malage i Barcelone.