Široki Brijeg otkrio sve nedostatke u igri Čelika

Nogometaši Čelika nakon tri odigrana kola u Premijer ligi BiH imaju tri osvojena boda. Poraz 3:1 od Krupe na startu, pa zatim sjajna igra i pobjeda u derbiju nad Željezničarem od 1:0 podigli su nadu da Zeničani na Pecari protiv Širokog Brijega mogu napraviti pozitivan rezultat.

Vjerovatno su na Bilinom Polju zaboravili da na klupi Širokog Brijega sjedi Boris Pavić, bivši igrač i trener Čelika, koji je klub s Bilinog Polja dva puta ostavio u ligi. Pavić je skautirao Čelik i protiv Željezničara, te je u najavi utakmice pričao hvalospjeve o svome bivšem klubu. Ipak u 20-tak minuta Široki Brijeg je završio posao na Pecari. Golovima Čabraje i Bagarića domaći tim je došao do vodstva od 2:0, a kada je Begonja u 36. minuti postigao i treći gol za Široki Brijeg, već je sve bilo jasno, a to je da tri boda ostaju na Pecari. U drugom poluvremenu još tri gola u mreži Zeničana i jedan od najtežih poraza u posljednjih 15-tak godina.

Iako je u pripremnim utakmicama odbrana Čelika bila dosta nesigurna počev od golmana Ratka Dujkovića, rukovodstvo kluba s Bilinog Polja nije angažovalo adekvatna pojačanja. Veoma je neozbiljno u sezonu ulaziti u s jednim pravim lijevim bekom, te s četiri neiskusna stopera. Utakmica u Krupi je pokazala sve slabosti odbrane, a protiv Širokog je već postalo jasno da će Zeničani imati velikih problema u defanzivnom dijelu ekipe.

Možda će poraz na Pecari upaliti crveni alarm, te će ljudi iz Čelika sjesti i finalizirati razgovore sa Senadom Karahmetom lijevim bekom, te Adnanom Zahirovićem, defanzivnim veznjakom, koji bi dobro došli šefu struke Zeničana.

Zeničani imaju cijelu sedmicu da sumiraju poraz na Pecari, te da se pripreme za utakmicu protiv aktualnog prvaka ekipe Zrinjskog. Čelik će svakako imati prednost u tome što će Zrinjski, kao i Željezničar biti umoran od utakmica u Evropi, te će vidjeti svoju šansu u tome da iznenade kvalitetnog rivala.

Adnan Örnek šef struke morat će promijeniti neke stvari u odbrani Zeničana počev od golmana, pa do stoperskog para. Niko ove sezone ne očekuje od Čelika da se bori za vrh tabele, iako su mnogi navijači “poletjeli” nakon pobjede nad Željom. Čeliku cilj treba da bude sredina tabele i stvaranje ekipe za narednu sezonu, međutim s igrama na strani kao što je bilo u Krupi i na Pecari, crno-crveni bi mogli da budu jedna od nekoliko ekipa koja će se boriti za opstanak u Premijer ligi, osim naravno ako u zimskom prelaznom roku ne dovedu kvalitetna rješenja u odbrani.