Sjajna pobjeda ,,Čelika” u Mostaru

RK CELIK

Utakmica 21. kola Premijer lige Bih, igrana u dvorani Bijeli Brijeg u Mostaru.

Gledalaca oko 300. Sudije: Maid Katanić i Nedim Lipa (oba Sarajevo). Delegat: Zdravko Perković (Ljubuški). Rezultat – 30:28 (poluvrijeme 13:13). Isključenja: ,,Zrinjski” 4 minuta, a ,,Čelik” 16 minuta. Sedmerci: Zrinjski 7 (6), a Čelik 8 (5).

Sjajna, borbena i požrtvovana igra oba tima u  svih 60 minuta, gdje se u prvom poluvremenu igralo gol, za gol i to poluvrijeme je završeno neriješenimrezultatom – 13:13. U  drugom poluvremenu  ,,Čelik” je potpuno dominirao i vodio i sa čak 7 golova razlike, alki se Zrinjski nikako nije prevadao.

Svi redovi u ,,Čeliku” su odlično fukcionisali, a velika borbenost i želja za pobjedom su bili u prvom planu. Junak utakmice je bio ,,Čelikov”  bek Eduard Martić, koji je odigrao svoju najbolju utakmicu odkako se nalazi u ,,Čeliku”. Sjajan u napadu  (8 izvrnih  golova, od 9 udaraca na gol, odlična igra u odb-rani!). Davor Kadić je ponovo bio golgeter utakmice (sa 10 postignitih golova, 5 iz penala), a prvo poluvrijeme (do povrede nožnog zgloba) je izvrsno igrao i Milan Duvnjak (od 5 udaraca na gol – zabio je četiri gola) i potpuno  je ,,ušto-pao” najboljeg igrača i golgetera ,,Zrinjskog” Mirka Hercega, koji je postigao svcega dva gola (od toga jedan iz penala) . Odlično su igrali i svi ostali ,,Čeli-kovi čelični momci” (Aldin Begagić, Nermin Mujanović i Boško Jolović), a Dragan Starčević je imao 13 odličnih  odbrana.

Čelikovi igru posebno je karakteristila borbenost i požrtvovanost cijelog tima, reklo bi se ,,ranjenog lava”, jer Mirza Hurem zbog povrede nije ni putovao u Mostar, Nermin Bašić je odveo majku na pretrage uz Istanbul, pa ga takođe nije bilo u timu, a  Milan Ivančev nije takođe igrao iz poznatih razloga.Na kraju, Mirza Dervenčić, koji se dok je ulazio u igru  se borio kao lav, i u ovoj utakmici  igrao je povrijeđen. Već smo rekli – u Mostaru desila se nova povreda, ovoga puta odličnog Milana Duvnjaka, koji se nalazi u životnoj formi i neizvjestan je njegov nastup u narednoj prvenstvenoj utakmici.

U ovoj utakmici trener ,,Čelika” Zdenko Antović je taktički nadmudrio svog kolegu Filipa Garmuza, prije svega ,,flasterom” nad Mirko Hercegom.

–         Odlična i borbena utakmica i zalužena pobjeda ,,Čelika”. Publika je mogla da uživa u dobroj igri dva tima – kazao je na kraju utakmice Filip Garmuz Pile.

U srijedu, 19. Marta u 19 sati Čelik u 22. prvenstvenom kolu dočekuje starog partnera – Krivaju iz Zavidovića.

–         Protiv ,,Krivaje” ne dolazi u obzir ništa drugo nego pobjeda! Pozivam naševjerne navijače da dođu u srjedu u Gradsku arenu i da nas bodre na putu do šampionsk titule – poručuje kapiten Čelika Aldin Begagić.

ČELIKOVCI KOD MIRZE HUREMA

Pirlikom povratka iz Mostara kompletna ekipa Čelika sa voćstvom puta je navratila u Visokom u kafić ,,Cepelin”, vlansištvo njihovog saigrača Mirze Hurema, gdje je igrače i voćtsvo puta vidno uzbuđen dočekao domaćin Hurem, a cijeli kafić stotinjak visočana je pjevao himnu ,,Čelika” i skandirao ,,Čelik – šampion”…

Predsjednik kluba Pane Škrbić i igrači Čelika su Mirzi Huremu poželjieli brzi oporavak svom Mirzi Huremu, a on se njima zahvalio za posjetu.