SJAJNA POBJEDA ,,ČELIKOVIH” NADA: RK ,,Čelik” – RK ,,Maglaj” (18:14)

MuhamedAjanovicRKCELIK

Rukometne nade ,,Čelika” – juniori 1996. godište i mlađi su juče u zvaničnoj Ligi za mlade Zeničko-dobojskog kantona porazili mlade rukometaše RK ,,Maglaja” iz poznate ,,Mašine rukometne škole”. Igrano je u Dvorani ,,Bilmište”, pred oko 150 gledalaca. Rezultat: 18:14 (9:5) za ,,Čelik”. Sudije: Ahmedin Ćosić i Nedim Šehić (Zenica). Isključenja: ,,Čelik” – 10 minuta. RK ,,Maglaj” – 6 minuta. Sedmarci: za ,,Čelik 1/1. Za ,,Maglaj” – .

,,Čelikove nade”, od  kojih su neki  već nastupali i za prvi tim ,,Čelika” (Muhamed Ajanović, Almir Rekanović, Harun Alihodžić, Amel Omerspahić i Ajdin Tufekčić) pružili su sjajnu partiju  protiv jakog protivnika sa dugom tradicijom stvaranja mladih rukometaša u vlastitoj  rukometoj školi. ,,Čelik” je  vodio tokom čitave utakmice, ne dajući svojim partnerima  i dobrim znalcima rukometne igre – ,,da oči otvore”, na kraju zasluženo slaveći sa četiri gola razlike (18:14). Facinira ujednačenost ove ekipe i kolektivna igra,  gdje su čak četiri igrača postigli po 3 gola (Rekanović, Alihodžić, Šarić i Omerspahić), a kapiten Muhamed Ajanović – 4 gola.

Ovdje valja istaći imena svih igrača pobjedničkog tima.

RK ,,ČELIK”:

Muhamed Ajanović (4), Almir Rekanović (3), Harun Alihodžić (3),  Tarik Karalić, Haris Šarić (3), Kemal Pivić, Dževad Derve-nčić (1), Saltaga Senaid, Nino Neimarević (1) Amel Omerspahić (3), Ahmet Oruč, Ajdin Tufekčić (10 odbrana), Amar Šehić.

Trener: prof. Seldin Rizvaniović.

Predsjednik RK ,,Čelika” Pane Škrbić, koji je prisustvovao ovoj utakmici je izjavio:

–         Čestitam mladim igračima ,,Čelika” na sjajnoj pobjedi protiv vrlo dobre ekipe RK  ,,Maglaja”. Ponosan sam na ove golobrade momke, koji nemaju ni po 18 godina! Sjajno su igrali i potvrdili da RK ,,Čelik” ne treba da se brine za  budućnost – kaže Škrbić.

U druge dvije utakmice Kantonalne lige rukometaši ,,Čelika” 1998. i 2002. godište su izgubili od maglajlija sa 11:26 i12:17, što je i razumljivo, jer su ove ekipe nedavno osnovane, a ova  druga tek u ovoj godini.