Sjajni Jusuf Nurkić razbio San Antonio, pohvalio ga i legendarni Shaquille O’Neal

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić postigao je 22 poena u pobjedi Portlanda na domaćem terenu protiv San Antonio Spursa rezultatom 127:118.Spursi su nešto bolje otvorili meč i prvu četvrtinu konstantno su imali prednost, a nakon prvih 12 minuta rezultat je glasio 34:31 za goste. Ipak, Portland je u drugoj dionici zaigrao nešto bolje, a pet minuta prije kraja prvog poluvremena ušli su u sjajan ritam i do pauze ne samo da su preokrenuli prednost, već su i vodili 13 razlike. Bilo je 70:57.

Činilo se da će Portland sigurno doći do pobjede kada su na početku drugog poluvremena Nurkić i društvo stigli do 20 poena razlike, ali sjajnom igrom u napadu Spursi su u narednih pet-šest minuta uspjeli anulirati prednost domaćih.

Ipak, Portland je u posljednjoj četvrtini opet zaigrao sjajno, stigli su do nove dvocifrene prednosti, a ovaj put nisu dopustili gostima da se vrate u meč i upisali su važnu pobjedu.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na terenu je proveo 33 minute, a za to vrijeme je ubacio 22 poena uz šut iz igre 9 od 15, a imao je i sva četiri pogođena slobodna bacanja. Pored toga, Nurkić je imao tri skoka, šest asistencija i dvije blokade.

Pohvale na račun Nurkića stigle su i od legendarnog Shaquillea O’Neala koji je rekao kako mu se sviđa igra bh. košarkaša, a dao mu je i nadimak The Nurk-guy.

Ovo je za Portland bila 33. pobjeda u ovoj sezoni, čime su ostali na četvrtoj poziciji na Zapadnoj konferenciji, dok je San Antonio na sedmom mjestu.