Sjajni Musa odveo Real do nove gostujuće pobjede u Euroligi

Košarkaši Real Madrida pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Albe rezultatom 84:77 u okviru 19. kola Eurolige, a novu odličnu utakmicu odigrao je naš Džanan Musa koji je postigao 15 poena i bio je najefikasniji igrač Reala.

Kraljevi su veliku prednost stekli već nakon prve četvrtine u kojoj su poveli 25:12, ali Alba se nije predavala i početkom posljednje dionice stigli su na samo dva poena zaostatka (66:64).

Ipak, Real je u finišu ponovo ubacio u brzinu više i na krilima našeg Džanana Muse koji je pogađao u ključnim trenucima, ostvario je 13. pobjedu ove sezone kojom su zadržali vodeću poziciju na euroligaškoj tabeli.

Najefikasniji u redovima Reala bio je Musa sa 15 poena, a za 20 minuta provedenih na parketu ostvario je i dvije asistencije i jedan skok.

Zapaženi kod Kraljeva bili su i Causer i Hezonja sa po 11 ubačaja.

S druge strane, Albu je predvodio Smith sa 22 poena, dok je Blatt dodao 12.