Sjajno, velika pobjeda „Zmajica“ na otvaranju Eurobasketa

Naša košarkaška reprezentacija napravila je senzacionalan rezultat i u 1. kolu grupe C pobijedila favorizovanu Belgiju rezultatom 70:55 (19:11 11:17 21:19 19:8). Izabranice selektora Gorana Loje razbile su jednog od favorita Evropskog prvenstva i na najbolji način se vratili na veliku scenu.

U odličnoj partiji naše selekcije istakla se Nikolina Babić sa 23 poena, a dodala je i po dva skoka i dvije asistencije. Džonkel Džons je ubacila 13 poena i dodala čak 17 skokova uz tri asistencije. Deura je dodala deset poena, Delić devet, Marica Gajić je ubacila osam poena i skupila čak 12 skokova, dok je Matea Tavić na sedam ubačenih poena dodala šest asistencija.

Belgiji nije pomogla ni sjajna partija Eme Miseman koja je meč završila sa 24 poena i 13 skokova. Istakla se još i Džuli Alemand sa 13 poena.

40. – Kraj utakmice, 70:55! Velika pobjeda naše reprezentacije!

39. – Pogodili smo oba slobodna bacanja. Imamo +11 (66:55). I ponovo smo precizni sa linije za slobodna bacanja. 68:55 je.

38. – 2:09 do kraja utakmice, imamo devet poena prednosti i napad! Na pragu smo velike pobjede!

38. – Kontra Zmajica i lagani poeni. Vodimo devet razlike (64:55)!

38. – Miseman polaganjem prekida seriju naših košarkašica. 62:55 je.

37. – Nikolina pogađa za tri! Tri vezane trojke našeg tima! Imamo devet poena prednosti (62:53).

36. – Nova trojka! Nikolina Babić pogađa! 59:53. I sada greška u koracima, imamo napad.

36. – Trojka! Anđela Delić pogađa za tri poena. Ponovo vodimo, 56:53 je.

35. – Izjednačenje. Ponovo lagani poeni za Belgiju. 53:53.

34. – Lagani poeni za Belgiju iz kontre. 53:49 je. Ponovo pogađaju Belgijske 53:51 je sada. Tajm-aut zove selektor bh. reprezentacije Goran Lojo.

33. – Odlično skačemo. Marica Gajić nakon skoka u odbrani, dobro skače i u napadu. Nastavlja se akcija našeg tima.

32. – Milica Deura prva pogađa u posljednjoj dionici. Na +6 smo (53:47).

32. – Prvi minut bez poena, Džons je odlično uhvatila skok u odbrani i izborila prekršaj. Njen 11 skok na ovoj utakmici-

31. – Počela je posljednja četvrtina. Idemo po senzaciju i pobjedu protiv favorizovane Belgije.

• Marica Gajić u napadu: Hrabra igra naših košarkašica Foto: FIBA

30. – Kraj treće dionice, naš tim vodi sa 51:47.

30. – Džons se odlično snašla, prihvatila teško dodavanje i poentirala. Njeni prvi poeni u drugom poluvremenu. 51:47 je.

29. – Sjajni poeni Nikoline Babić, ali odgovara Belgija sa novom trojkom Džuli Alemand. 49:47 je za naš tim.

28. – Anđela Delić pogađa na isteku napada. Imamo tri poena prednosti i napad, nakon još jedne dobre igre Zmajica u odbrani.

28. – Kim Mestedag lagano poentira. Naš tim na pola koša prednosti.

27. – Borbene Zmajice su uspjele sačuvati napad. Na kraju je malo nedostajalo da Marica Gajić pogodi pod prekršajem. Imat će dva slobodna bacanja. Pogodila je jedno od dva bacanja. 45:42 je za naš tim.

27. – Tehnička greška za Džons. Belgija pogađa sa linije za slobodno bacanje, ali u nastavku napada gubi loptu. Vodimo 44:42.

26. – Uzvraća i Belgija. Tri poena i na drugoj strani. Kim Mestedag je ubacila trojku, njena druga na današnjoj utakmici (44:41).

26. – Nova trojka naših košarkašica! Milica Deura pogađa. Dvije ekspresne trojke, na +6 smo (44:38).

26. – Trojka Nikoline Babić! Sjajno je Gajić uhvatila skok u napadu, a u nastavku akcije Babić pogađa.

25. – Deura je nakratko vratila vodstvo našoj selekciji, ali nevjerovatna Miseman sa nova dva poena donosi novo izjednačenje Belgiji. 38:38 je.

24. – Miseman ponovo pogađa. 36:34 je. Pukla je sada naša odbrana i novi poeni za Belgiju. Treće izjednačenje na utakmici, 36:36 je.

23. – Babić ubacuje prvo, a promašuje drugo bacanje. Na 50% uspješnosti smo sa linije za slobodna bacanja (3/6).

23. – Nikolina Babić će na liniju za slobodna bacanja. Do sada smo imali četiri slobodna bacanja, sva četiri je izvela Džons (2/4).

22. – Ema Miseman je novim poenima poravnala rezultat, ali stiže odgovor Nikoline Babić. Trica za novo vodstvo 35:32! Nikolina je sa deset poena naša najefikasnija košarkašica.

22. – Brzo vraćamo prednost! Matea Tavić je ubacila prve poene na današnjoj utakmici. 32:30 je za naš tim.

21. – Poravnanje. Nakon izgubljene lopte Džons, Belgija lagano izbacuje našu odbranu iz ritma. Ema Miseman je novim poenima izjednačila rezultat (30:30).

21. – Sve je spremno za nastavak utakmice. Naše košarkašice u treću četvrtinu ulaze sa dva poena prednosti (30:28).

• Anđela Delić: Trenutno na učinku od dva poena i jedne asistencije Foto: FIBA

20. – Kraj druge četvrtine, vodimo nakon 20 minuta igre sa 30:28.

20. – Džons će na liniju za slobodna bacanja. Ponovo je naša reprezentativka promašila prvo bacanje, da bi drugo pogodila. 30:28 je.

19. – Belgijke su u naletu. Ponovo mala serija od 4:0 i naša prednost se istopila na svega jedan poen. 29:28 je.

19. – Marica Gajić nakon dugo vremena ubacuje poene za našu selekciju. 29:24 je. Bitni poeni za našu selekciju, prethodno je Miseman pogodila za 27:24.

18. – Mini serija Belgije od 6:0. Novi poeni za Belgiju. Geldof se upisala u listu strijelaca. 27:22 je. Istopila se naša prednost.

17. – Pogodila je Džuli Alemand za dva. 27:20 je za našu reprezentaciju.

16. – Malo i sreće za selekciju Belgije. Ponovo je pogodila Miseman. Belgijka je prva košarkašica sa dvocifrenim učinkom 27:18 je.

15. – Ema Miseman je najbolji pojedinac na drugoj strani. Pogodila je za dva uz dodatno bacanje koje je iskoristila. Ima devet poena. 27:16 je.

14. – Prvi poeni i na drugoj strani. Vanlu je pogodila. Brzo uzvraća Nikolina Babić. Odlično se snašla iz teške pozicije i poentirala. 26:13 je.

14. – Majstorija Marice Gajić! Nakon sjajnog ofanzivnog skoka u nastavku akcije pogađa za tri poena. Vodimo 24:11!

13. – Evo prvih poena u 2. četvrtini. Džons je ubacila poen sa slobodnog bacanja. Nakon što je prvi šut promašila, drugi je pogodila. 20:11 je.

13. – Dobru odbranu igraju naše košarkašice, međutim nema poena u napadu. Još uvijek je rezultat iz prve dionice.

11. – Počela je druga četvrtina.

• Džons: Najbolji pojedinac prve dionice Foto: FIBA

10. – Veliki promašaj belgijske reprezentacije. Džonkel Džons dolazi do 4. skoka. Ubacila je i sedam poena u prvoj dionici. 19:11 je. Kraj prve četvrtine.

9. – Evo odgovora i naše reprezentacije. Trojka Nikoline Babić! 17:8 je. Naštimale su se nišanske sprave, Kim Mestdag pogađa za tri na drugoj strani.

8. – Odličan ulaz pod koš i poeni za Džuli Alemand (14:6). Sada i Miseman dodaje dva poena.

7. – Džons sjajno pogađa. Nakon što je uhvatila skok u odbrani, u nastavku akcije pogađa za dva poena (12:4). Nikolina Babić sada ubacuje dva poena (14:4). Odlično otvaranje utakmice za našu reprezentaciju.

6. – Na drugoj strani Ema Miseman dodaje još dva poena. 10:4 je za našu selekciju, a zanimljivo da su do sada pogađale samo tri košarkašice: Džons i Deura u našem timu, Miseman na drugom.

5. – Odlična kombinacija Džonsice i Deure, naša kapitenka pogađa tricu. 10:2 je.

4. – Sjajan prodor Džonkel Džons, njenih pet poena na startu utakmice. 7:2 je.

3. – Prvi poeni za Belgiju. Nakon ofanzivnog skoka pogađa Ema Miseman. 5:2 je.

1. – Kapiten ekipe Milica Deura dodaje dva poena za našu reprezentaciju. 5:0 je.

1. – Odlično otvaranje utakmice za naše košarkašice. Vodimo sa 3:0. Džonkel Džons je upisala prve poene.

• Ženska košarkaška reprezentacija BiH Foto: FIBA

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine igra veliko takmičenje nakon 22 godine. “Zmajice” otvaraju Eurobasket nastupom protiv selekcije Belgije. Meč se igra u Strazburu.

Takmičenje najboljih košarkašica igra se u Francuskoj i Španiji od 17. do 27. juna.

Naša selekcija nastupit će sa sljedećim košarkašicama: Milica Deura, Miljana Džombeta, Nikolina Babić, Dragana Domuzin, Marica Gajić, Nikolina Delić, Melisa Brčaninović, Nikolina Džebo, Irena Vrančić, Matea Tavić, Anđela Delić i Džonkel Džons (Jonquel Jones). Selektor je Goran Lojo.

Naša selekcija je u grupi C, a pored Belgije “Zmajice će odmjeriti snagu i sa reprezentacijama Turske i Slovenije.