Skandal na Koševu! Igrači Sarajeva zbog sudijske lakrdije napustili utakmicu protiv Borca

Revanš utakmica četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Borca prekinuta je u sudijskoj nadoknadi nakon što su igrači i stručni štab Bordo tima odlučili napustiti teren ogorčeni suđenjem arbitara na čelu s Mateom Musom.

U trenutku prekida Borac je vodio rezultatom 2:1 te bio na pragu plasmana u polufinale Kupa BiH budući da je prvi susret odigran u Banjoj Luci okončan bez pogodaka.

Sarajevo je žestoko krenulo i do 13. minute su imali dvije velike prilike. Prvo je Mustafić veoma loše šutirao nakon prodora i dodavanja Hasića, a onda je Ćelić spasio Borac poslije udarca Kyeremeha koji je prethodno zaobišao i golmana.

Međutim, Borac je sredinom prvog poluvremena stigao do gola nakon kontranapada. Kulašin je na kraju dodao do Marčetića koji je postigao odličan pogodak s 18 metara.

Kulašin je malo kasnije mogao potpuno dotući domaće kada je zaobišao golmana, ali je pogodio stativu iz teške situacije. Do kraja prvog poluvremena se igralo u nešto slabijem intenzitetu pa je ostalo 1:0 za Borac.

Sarajevo se vratilo u igru u 55. minuti. Čataković je bio siguran s bijele tačke nakon što je prethodno Mustafić srušen u šesnaestercu gostiju.

Ipak, slavlje domaćih je trajalo samo šest minuta budući da je Borac ponovo poveo novim golom 17-godišnjeg Marčetića.

Vjerovatno i ključni trenutak utakmice dogodio se u 63. minuti kada je Oliveira dobio direktan crveni karton. Naime, Jokić ga je držao za dres, a Brazilac ga je potom udario rukom po licu, što je vidio i glavni sudija meča te mu pokazao crveni karton. Domaći su žestoko reagovali smatrajući da je odluka sudije Muse pretjerana.

Iako je Sarajevo pokušavalo do kraja meča da dođe do novog izjednačenja, odbrana Borca na čelu s golmanom Miloševićem je bez problema izašla na kraj s napadima domaćih. A onda su u sudijskoj nadoknadi igrači i stručni štab Bordo tima odlučili napustiti teren nezadovoljni suđenjem na današnjem susretu.

Podsjetimo, ranije su se u polufinale Kupa BiH plasirali Sloga Meridian i Zrinjski, dok će preostali učesnik biti poznat nakon sutrašnjeg revanša između Veleža i Širokog Brijega.