Sloboda spašavala bod na Bilinom polju, Mahmutović dvostruki strijelac

U jednom od zanimljivijih susreta 6. kola Premijer lige BiH u Zenici su na Bilinom polju snage odmjerili Čelik i Sloboda, ali na kraju nije bilo pobjednika. Susret je završio rezultatom 2:2. Sloboda je imala prednost od dva gola razlike i činilo se da će Tuzlaci doći do druge pobjede u sezoni, ali Čelik se uspio vratiti u utakmicu i izjednačiti, mada su domaći imali prilike doći i do potpunog preokreta.

Sloboda je bila bolja u prvom poluvremenu. Tuzlaci su imali loptu u nogama, stvarali prilike, ali ponovo je realizacija bila slabiji dio tima Vlade Jagodića. Sjajnu šansu Tuzlaci su imali u 16. minuti utakmice, kada je Ordagić prošao po desnoj strani, sjurio u šesnaesterac, a potom proigrao Sulejmana Krpića, ali je nakon udarca napadača Slobode lopta pogodila stativu. Potom je dva minuta kasnije šutirao Ismar Hairlahović, ali je lopta otišla iznad gola. Hairlahović se u šansi našao i u 23. minuti, ali je njegov udarac ovoga puta zaustavio golman Čelika. U 34. minuti priliku je imao i Ordagić, ali ponovo je Marković bio na visini zadatka.

U 36. minuti mogao je Čelik do vodstva. Saličinović je šutirao, a Krpić u posljednji čas interveniše. Ordagić je golu Zeničana zaprijetio i u 41. minuti, a Marković je ponovo odbranio.

Do zasluženog vodstva Sloboda je došla u 47. minuti susreta. Miloš Kalezić je šutirao sa vrha šesnaesterca i pogodio mrežu Markovića. U 59. minuti Sloboda je udvostručila prednost. Sjajnu su kombinovali Todorović, Krpić i Ordagić, a u konačnici je Krpić glavom pospremio loptu iza leđa Markovića. I tada se činilo da je utakmica zaključena.

Sloboda je potom (ne)svjesno prepustila terensku incijativu Zeničanima, što se na kraju obilo o glavu Tuzlacima. U 67. minuti Čelik je smanjio prednost Slobode. Salčinović je uputio loptu u šesnaesterac, a ona je spretno došla u posjed Ajdina Mahmutovića, koji pogađa za 1:2. Čelik je u 74. minuti stigao do izjednačenja. Nakon centaršuta Kouadija, Mahmutović je glavom pospremio loptu u mrežu Hadžića. U 80. minuti susreta Zeničani su tražili penal. Nakon duela sa Salihovićem u šesnaestercu je ostao ležati Mahmutović, ali je Valjić procijenio da nije bilo kontakta. Nekoliko minuta kasnije prijetio je i Salčinović, ali nije bilo promjene rezultata. U trećoj minuti sudijske nadoknade iz slobodnog udarca šutirao je Kouadio, no lopta odlazi preko gola.

Sloboda je nakon šest kola na devetom mjestu sa pet osvojenih bodova, dok je Čelik na 11. mjestu sa bodom manje na kontu.