Android
Šok u BiH: Vozio s čak 4,13 promila alkohola

Policijski službenici Policijske uprave Banja Luka su tokom proteklog vikenda realizovali akciju pojačane kontrole učesnika u saobraćaju sa akcentom na kontrolu upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola na području Banje Luke, Čelinca i Prnjavora sa ciljem održavanja i poboljšanja stanja u oblasti bezbjednosti saobraćaja.
Tokom pojačane kontrole policijski službenici su kontrolisali i izvršili alkotestiranje 1.334 učesnika u saobraćaju. Zbog utvrđene nedozvoljene količine alkohola u organizmu sankcionisana su 84 vozača, koliko ih je i isključeno iz saobraćaja.
„Od ukupnog broja sankcionisanih vozača, 50 vozača je sankcionisano zbog utvrđene količine alkohola u organizmu od 0,31 do 0,80 g/kg, a 20 vozača zbog utvrđene količine alkohola od 0,81 do 1,50 g/kg. U službenim prostorijama do istrežnjenja zadržano je devet vozača, koji su lišeni slobode zbog utvrđene količine alkohola u organizmu preko 1,5 g/kg, od čega je kod tri vozača utvrđena količina alkohola preko 2,00 g/kg“, saopšteno je iz Policijske uprave Banja Luka.
Zbog utvrđenog prisustva alkohola u organizmu sankcionisana su četiri „mlada vozača“, odnosno vozači mlađi od 21 godine starosti ili sa manje od tri godine vozačkog iskustva. Jedan vozač je odbio da se podvrgne ispitivanju na prisustvo alkohola, a evidentirana su 23 ostala prekršaja.
„Policijski službenici su sinoć oko 21.15 časova u Prnjavoru lišili slobode lice V.J. iz Prnjavora, kod kojeg je prilikom kontrole putničkog vozila kojim je upravljalo ispitivanjem utvrđeno je prisustvo od 4,13 g/kg“, navodi se u saopštenju.
Policijska uprava Banja Luka apeluje na sve učesnike u saobraćaju da poštuju saobraćajna pravila i propise i da ne upravljaju vozilom pod dejstvom alkohola, jer je vožnja pod uticajem alkohola opasna, te da odgovornim ponašanjem zaštite sebe i druge učesnike u saobraćaju.
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE























