Španija pregazila Hrvatsku i nanijela joj najveći poraz u historiji

Početak meča protekao je u dominaciji Hrvatske, Rakitić, Santini i Perišić su do 17. minute imali velike prilike, ali nisu uspjeli postići pogodak.

Kako to obično biva, kazne je stigla odmah u 24. minuti kada Carvajal asistira, a Saul glavom pogađa za 1:0. Devet minuta nakon toga, Asensio krade jednu loptu i sjajnim udarcem s 20 metara postiže drugi gol za Španiju.

Samo dvije nakon prvog, Asensio je postigao i treći pogodak, iako će on biti pripisan kao autogol golmana Kalinića. Igrač Real Madrida fantastično je šutirao opet s distance, lopta pogađa prečku i od leđa golmana Hrvatske se odbija u gol.

Da se Hrvatska neće dobro provesti u Španiji bilo je jasno u 49. minuti kada Rodrigo postiže četvrti pogodak, a osam minuta poslije toga i Ramos se upisuje u listu strijelaca.

Isco je u 70. minuti postigao novi, šesti pogodak za Španiju, a to je na kraju bio i konačan rezultat meča.

Tabela Lige A:

Belgija je na Islandu bila uvjerljiva te je upisala pobjedu rezultatom 3:0, a golove su postigli Hazard i Lukaku koji je dva puta bio strijelac.