Spektakularan gol Šišića za velika tri boda Čelika (FOTO/VIDEO)

Čelik je u 19. kolu Premijer lige BiH na Bilinom polju ugostio ekipu Viteza u derbiju začelja, a na kraju su Zeničani ostvarili veoma važnu pobjedu rezultatom 1:0.

Domaći su ofanzivno ušli u meč i prijetili su preko Nikolića na samom otvaranju. Ipak, većina prvog poluvremena protekla je u igri između dva kaznena prostora i gotovo da nismo vidjeli ništa vrijedno spomena.

Međutim, u 35. minuti viđen je jedan od najboljih golova ove sezone. Aldin Šišić je zatresao mrežu Viteza fantastičnim udarcem iz slobodnjaka sa više od 30 metara za prednost Čelika od 1:0.

Do kraja prvog dijela ponovo uspavanka i na odmor se odlazi minimalnim vodstvom domaćeg tima.

Ni nastavak meča u Zenici nije ponudio mnogo. Vitez je izgledao nemoćno, ali nisu dopuštali ni Čeliku da previše napravi u fazi napada.

Imao je domaći tim u 65. minuti veliku šansu da poveća prednost. Livančić upošljava rezervistu Anđušića, ali on prebacuje kompletan gol sa pet metara.

Do kraja susreta nije se desilo ništa vrijedno spomena. Čelik je sačuvao prednost i došao je do zlata vrijedne pobjede u borbi za opstanak. Sa druge strane Vitez će imati težak zadatak da ostane u ligi i nakon ovog poraza imaju najmanje šanse za opstanak