Studenti Pravnog fakulteta Univerziteta u Zenici posjetili KPZ Zenica

Studenti Pravnog fakulteta Univerziteta u Zenici posjetili KPZ Zenica

Studenti Pravnog fakulteta Univerziteta u Zenici posjetili su Kazneno-popravni zavod zatvorenog tipa u Zenici, gdje su imali priliku iz prve ruke upoznati se s načinom funkcionisanja jedne od najstarijih i najvećih zatvorskih ustanova u Bosni i Hercegovini.

Tokom posjete, studenti su se upoznali sa organizacijom, svakodnevnim aktivnostima i izazovima s kojima se susreće uprava KPZ-a, ali i sa osnovnim principima izvršenja krivičnih sankcija u skladu sa zakonima i međunarodnim standardima.

Prisutnima se obratio Slaven Tadić, pomoćnik direktora u Sektoru za obuku, analitiku i obradu informacija, koji je studentima govorio o značaju profesionalne obuke kadrova, analitičkom pristupu sigurnosnim izazovima, te ulozi zatvorskog sistema u rehabilitaciji i resocijalizaciji osuđenih osoba.

Kratka predavanja studentima iz oblasti resocijalizacije i praćenja penološkog tretmana u radu sa osuđenim osobama su održali i Vedad Hajdarević, pomoćnik direktora za poslove odgoja-tretmana, te Nermina Delibašić, šefica odsjeka za prijem i opservaciju.

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE

NAJNOVIJE