Suarez svoj povratak u Englesku ligu obilježio sa dva gola

luis-suarez_2638012bLiverpool je u 6. kolu Engleske lige bio gost Sunderlandu. Ova utakmica je bila posebna zbog povratka Luisa Suareza, koji je bio suspendovan još prošle sezone zbog ugriza Ivanovića. Suarez je već odigrao jedan meč, ali u kupu. Nakon toliko vremena vratio se sa divnim poklonom za sve navijače Liverpoola tako što je postigao 2 gola.

Liverpool je ovu sezone jako dobro startovao iako se osjetilo da fali Luis Suarez u ekipi. Međutim, nakon prva tri kola Liverpool je bio neporažen i ustoličio se na prvoj poziciji. Nakon povrede Coutinha desio se pad u igri i Liverpool jedan meč igra neriješeno, a jedan je remizirao. Danas se Liverpool vratio veoma jak uz pomoć Suareza. Odmah na početku su počeli prijetiti i stvarati pritisak. Poveli su u 28. minuti preko Sturridgea, koji je na asistenciju Gerrarda postigao svoj 5 gol ove sezone. U 36. minuti ponovo Sturridge u akciji, ovaj put kao asistent. Prošao je po desnoj strani i gurnuo loptu ka golu, a Suarez je uspio ubaciti loptu u mrežu i povećati vodstvo Redsa. Tako je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 0:2.

U drugo poluvrijeme igrači Liverpoola su ušli opuštenije i to je Sunderland kaznio. U 52. minuta gol postiže Giaccherini i smanjuje vodstvo. Nakon ove kazne Liverpool ponovo napada, ali nisu uspjeli postići gol. Dvojac Sturridge-Suarez ponovo je bio u akciji u 88.minuti meča. Ponovo asistencija Sturridgea, a loptu posprema Suarez i postavlja konačan rezultat 1:3 za Liverpool. Ovo je bio sjajan povratak kontraverznog urugvajskog napadača koji je zaista fenomenalan i dosta pomaže Liverpoolu. Liverpool je trenutno drugi na tabeli iza Arsenala i ima 13 bodova uz gol razliku 8:4.