SUPER CUP: Atletico Madrid i Barcelona remizirali u prvoj utakmici

1

U okviru prve finalne utakmice Super Cup-a Španjolske sinoć su se na stadionu Vicente Calderone sastali momčadi Atletico Madrida i Barcelone. Utakmica je završila sa neriješenim ishodom 1:1, a strijelci su bili novopristigli igrači u oba tima i to David Villa za Atletico i Neymar za Barcelonu.

Utakmica je tekla veoma dobro, Atletico je pokazao svoju kvalitetu i dominantnost odmah na početku utakmice koju je krunisao golom nakon odlične akcije bivšeg nogometaša Barcelone, Davida Ville, u dvanaestoj minuti. Nakon toga Barcelona je pokušavala preko Messija i društva da izjednači, međutim, odbarana Atletica je ostala na nivou. Na odmor se otišlo sa rezultatom 1:0 u korist Atletico Madrida.

Drugo poluvrijeme počelo je sa neočekivanom izmjenom. Ni manje ni više, “Tata” Martino izveo je Messija, a u igru je ušao Fabregas. Barcelona je sve više napadala odbarmbenu liniju Atletica ali pogotka nije bilo. U 59. minuti igru napušta Pedro, a umjesto njega ulazi Neymar. Barcelona je napokon u 62. minuti slomila odbranu Atletico Madrida. Alves je ubacio loptu u kazneni prostor, a Neymar upisuje svoj prvi zvanični pogodak u dresu katalonskog diva. Do kraja je bilo neizvjesno i obje ekipe su priuštile fantastičnu nogometnu predstavu. Atletico se pokazao kao odličan protivnik i s ovim rezultatom imaju izgledne šanse u revanš susretu.