Portal 072info

Svi nosioci listi za kantonalne nivoe: Od načelnika, zastupnika, bivših premijera do novih imena

Najzanimljivija predizborna utrka će biti u onim kantonima koji su prolazili kroz najveća politička previranja. Među njima su zasigurno Sarajevski i Tuzlanski kanton, gdje su nosioci listi bivši premijeri koji se nadaju da će ponovo zasjesti u premijersku fotelju.

Osim njih, među nosiocima listi ima trenutnih gradonačelnika, načelnika, zastupnika, ali i novih imena i prezimena na političkoj sceni.

Od svih kandidata najveće šanse na predstojećim Općim izborima 2018. imaju nosioci listi, a naročito nosioci listi većih stranaka. Velika je vjerovatnoća je da ćemo mnoge od dolepobrojanih imati priliku pratiti na političkoj sceni naredne četiri godine.

Nosioci liste za Unsko-sanski kanton

SDP – Muhidin Šertović
DNZ BiH – Admil Mulalić
Hrvatska stranka prava BiH – Tanja Šantić
SDA – Almin Handanagić
Narodna stranka radom za boljitak – Ajla Hrnjica
Stranka penzionera BiH – Senad Smajić
HDZ 1990 – Marijan Šantić
Naša stranka – Vildana Alibabić
SBB – Agan Bunić
Komunistička partija – Husein Mehonić
Demokratska fronta – Ekrem Prošić
Laburistička stranka BiH – Rasim Kantarević
Hrvatska republikanska stranka – Stipe Prša
Narodni demokratski pokret – Mehmed Hadžić
Liberalna stranka BiH – Davor Dujmović
Prva SDS – Brankica Vuković
Nezavisni blok – Nisvet Jusić
Narod i pravda – Muhamed Piralić
Savez mladih snaga – Jasmin Hadžić
A-SDA pomak zajedno – Nermin Ogrešević
HDZ-HSS, HKDU BiH, HSP-HNS, HSP dr. Ante Starčević BiH, HDU BiH, HSS SR – Tomislav Dujmović

Nosioci liste za Posavski kanton

SDP – Damir Hamidović
BOSS – Hajdo Ahmetović
SDA – Anes Osmanović
SBB – Senad Ahmetović
Posavska stranka – Ninoslav Sušilović
HSS Stjepana Radića – Marko Matolić
Komunistička partija – Anto Oršolić
Hrvatska seljačka stranka – Joso Oršolić
Demokratska fronta – Bojan Kovačević
Liberalna stranka BiH – Tunjo Oršolić
Pokret demokratske akcije – Mujo Puzić
Savez mladih snaga – Matijas Pejić
HDZ BiH, HKDU BiH, HSP-HNS, HSP dr. Ante Starčević BiH, HDU BiH – Đuro Topić
Hrvatsko zajedništvo za Posavinu PRKOS-HDZ1990-HSPBIH-HSBIH – Mario Jurkić

Nosioci liste za Tuzlanski kanton

BPS – Mirza Sakić
SBiH – Mirnes Gušić
SDP – Dževad Hadžić
BOSS – Danijel Senkić
SDA – Bego Gutić
Stranka penzionera – Spomenka Mićić BiH
Naša stranka – Selim Bešlagić
HSP dr. Ante Starčević BiH – Pejo Ružić
SBB – Nedžad Hamzić
Komunistička partija – Dominik Raškaj
Demokratska fronta – Mahir Mešalić
Hrvatska republikanska stranka – Marjan Andrijević
Narodni demokratski pokret – Arnela Bukvić
Liberalna stranka BiH – Selma Džankić
Pokret demokratske akcije – Senad Alić
Demokratska stranka BiH – Ajdin Brković
Savez mladih snaga – Selma Hodžić
Nezavisna bosanskohercegovačka lista – Anto Marković
A-SDA za evropsku BiH – Miralem Kamberović
HDZ BiH, HSS, HKDU BiH, HSP-HNS, HSS SR – Danijel Nikolić
Nezavisni blok i Prva stranka – Admir Čavalić
Hrvatsko zajedništvo HDZ 1990-HS BIH-HSP BIH – Marko Kovačević
LDS za boljitak – Faruk Durić

Nosioci liste za Zeničko-dobojski kanton

BPS – Mehmed Rahmanović
SBiH – Slobodanka Omerović
SDP – Jasminko Kapić
BOSS – Avdo Ismić
SDA – Himzo Smajić
Stranka penzionera BiH – Ednan Drljević
Naša stranka – Sanja Renić
SBB – Ismet Sarajlić
Komunistička partija – Jakub Mulić
Demokratska fronta – Edin Arnaut
Narodni demokratski pokret – Ahmet Frljak
Liberalna stranka BiH – Nada Jelić
Nezavisni blok – Amir Karadža
Narod i pravda – Katarina Štrbac
Pokret demokratske akcije – Kemal Šišić
Savez mladih snaga – Sanja Tirić
Nezavisna bosanskohercegovačka lista – Naida Delibašić
A-SDA za evropsku BiH – Ramo Isak
HDZ BiH, HSS, HKDU BiH, HSP-HNS, HSP dr. AS BiH, HDU BiH, HSS SR – Ivo Tadić
Hrvatsko zajedništvo-HDZ 1990-HSP BiH – Zdenko Kolak
LDS za boljitak – Haris Selimović
Nezavisni blok, Snaga centra, HS BiH i Prva stranka – Nusret Imamović

Nosioci liste za Bosansko-podrinjski kanton

BPS – Jasmin Sadiković
SBiH – Damir Žuga
SDP – Emir Frašto
BOSS – Elvir Rašidović
SDA – Aida Obuća
Naša stranka – Neno Zuko
SBB – Muradif Kanlić
Demokratska fronta – Edita Velić
Narodni demokratski pokret – Blagoje Šarac
Liberalna stranka BiH – Rasim Mujagić
Narod i pravda – Delila Klovo-Kajić
Savez mladih snaga – Mevludin Dolo
Nezavisna bosanskohercegovačka lista – Muhamed Ramović
A-SDA za evropsku BiH – Hajdar Drljo
Nezavisni blok i Prva stranka – Almir Rašidović
Goraždanska priča – Nermina Kamenica

Nosioci liste za Srednjobosanski kanton

SBiH – Muhamed Ćosić
SDP – Sifet Mrkonja
BOSS – Nahid Crnica
SDA – Tahir Lendo
Stranka penzionera BiH – Nedžad Topčić
SBB – Almir Švago
Komunistička partija – Rusmir Begović
Demokratska fronta – Amir Orlović
Prva stranka – Melis Kemen
Narodni demokratski pokret – Edina Bakić
Liberalna stranka BiH – Alija Kasumović
Pokret demokratske akcije – Zajim Džuzdanović
Savez mladih snaga – Adem Nuhanović
Nezavisna bosanskohercegovačka lista – Selvedin Dervišić
A-SDA za evropsku BiH – Amina Brkić
HDZ BiH, HSS, HKDU BiH, HSP-HNS, HSP dr. AS BiH, HDU BiH, HSS SR – Ilija Nakić
Hrvatski pokret za Središnju Bosnu HDZ1990- HSPBIH-HSBIH – Anto Bilić
LDS za boljitak – Esad Hindić

Nosioci liste za Hercegovačko-neretvanski kanton

BPS – Adnan Velagić
SBiH – Ćamil Ramić
SDP – Aner Žuljević
BOSS – Meho Eminović
SDA – Šerif Špago
Naša stranka – Marinko Šanje
SBB – Osman Macić
Komunistička partija – Majdin Zahirović
Demokratska fronta – Branimir Jukić
Hrvatska nezavisna lista – Pero Livaja
Hrvatska republikanska stranka – Slaven Raguž
Narodni demokratski pokret – Danica Mihić
Liberalna stranka BiH – Jure Bašić
Građanski savez – Hata Bebanić
Nezavisni blok – Adis Šehić
Narod i pravda – Nihada Obradović
Savez mladih snaga – Senid Mušanović
Nezavisna bosanskohercegovačka lista – Darijo Vujičević
Dino Marić
Željko Perić
Vidoje Maslać
Velimir Glibić
HDZ BiH, HSS, HKDU BiH, HSP-HNS, HSP dr. AS BiH, HDU BiH, HSS SR – Nevenko Herceg
Hrvatsko zajedništvo HDZ 1990-HS HKDU-HRASTHSP BiH – Marija Bešker
LDS za boljitak – Toni Čugelj

Nosioci liste za Zapadnohercegovački kanton

SDP – Ivan Herceg
DNZ BiH – Marinko Vukoja
Hrvatska stranka prava BiH – Zvonko Jurišić
Narodna stranka radom za boljitak – Mladen Ivanković-Lijanović
Hrvatska stranka prava BiH – Zrinko Čuvalo
A-SDA – Damir Ivanković
HSS Stjepana Radića – Ivan Granić
Komunistička partija – Mateo Leko
Hrvatska seljačka stranka – Josip Zelenika
Prva stranka – Antonija Luburić
Hrvatska republikanska stranka – Darko Kvesić
Liberalna stranka BiH – Anica Bašić
Nezavisni blok – Ljubo Jukić
Savez mladih snaga – Stjepan Musa
Nezavisna bosanskohercegovačka lista – Krešimir Zeljko
HSP dr. Ante Starčević Hrvatska demokratska unija BiH – Marija Lovrić
HDZ BiH, HKDU BiH – Zdenko Ćosić
Hrvatsko zajedništvo HDZ 1990-HS HKDU-HRASTHNL – Ante Pavlović

Nosioci liste za Kanton Sarajevo

BPS – Semir Halilović
SBiH – Mirsad Tokača
SDP – Segmedina Srna-Bajramović
BOSS – Fuad Husić
SDA – Semir Efendić
Stranka penzionera BiH – Sonja Akšamija
Naša stranka – Damir Marjanović
A-SDA – Samir Petrović
SBB – Mirvad Kurić
Demokratska fronta – Sead Milavica
Prva stranka – Enad Korjenić
Savez za novu politiku – Bojana Manojlović
Narodni demokratski pokret – Gordana Trapara
Socijaldemokratski front – Vedran Zubić
Liberalna stranka BiH – Murat Mujagić
Unija socijaldemokrata BiH – Drago Jurić
Građanski savez – Emir Suljagić
Novi bošnjački pokret – Vedad Šakić
Nezavisni blok – Kemal Dizdarević
Narod i pravda – Elmedin Konaković
Demokratska stranka BiH – Jasmina Mujić
Nezavisna bosanskohercegovačka lista – Ibrahim Hadžibajrić
Emir Kaldžo
Faris Karić
Edin Baščaušević
HDZ BiH, HSS, HKDU BiH, HSP-HNS, HSP dr. AS BiH, HDU BiH, HSS SR – Dražen Trlin
Koalicija za Kanton Sarajevo – Sarajevska priča – Vedran Dodik
Hrvatsko zajedništvo HDZ 1990-HS BIH-HSP BIH – Darko Finci

Nosioci liste za Kanton 10

SBiH – Safet Pilić
SDP – Jugoslav Brdar
Hrvatska stranka prava BiH – Boro Džale
SDA – Hikmet Hodžić
Narodna stranka radom za boljitak – Ivica Matković
Hrvatska stranka prava BiH – Tadija Ljubičić
HDZ 1990 – Nediljko Rimac
Posavska stranka – Duško Radun
HSS Stjepana Radića – Danijel Dodig
Komunistička partija – Dijana Grahovac
Demokratska fronta – Ana Konta
Hrvatska nezavisna lista – Josip Perić
Hrvatska republikanska stranka – Krešimir Tabak
Hrvatski savez HKDU – Ivica Čačija
Narodni demokratski pokret – Ljiljana Aćić
Liberalna stranka BiH – Hasan Brkić
Prva SDS – Dragan Knežević
Nezavisni blok – Mijo Pervan
Županijska neovisna lista – Draško Dalić
Savez mladih snaga – Milka Šešum
Nezavisna bosanskohercegovačka lista – Anela Cero
Marko Zagorac
Anto Kasalo
HDZ-HSS, HKDU BiH, HSP-HNS, HSP dr. AS BiH, HDU BiH, HSS SR – Ivan Jozić
DOS – Jakov Perković

Klix.ba

Podijelite članak