Svjedočili smo jednoj od najvećih blamaža u historiji reprezentacije BiH

Fudbaleri Luksemburga priredili su pravo poniženje selekciji Bosne i Hercegovine pobjedom od 4:1 u devetom kolu kvalifkacija za Evropsko prvenstvo.

Savo Milošević je odlučio da u ovaj meč uđe s izmjenjenim sastavom i to se nije najbolje pokazalo, jer je Luksemburg poveo već u šestom minutu kada je Florijan Bohnert ubacio u šesnaesterac, a tu je Matijas Olesen bio sam i lagano je glavom zatresao mrežu rivala za 1:0.

Nedugo nakon toga, tačnije u 27. minutu nakon gledanja snimka bio dosuđen penal za domaćina. Tada su navijači Bosne i Hercegovine na dva minuta prekinuli meč bakljadom, a odmah zatim je Gerson Rodrigez bio siguran s bijele tačke za 2:0.

Tu već vidjelo da slijedi potop.

Veliku šansu za domaćina propustio je Leandro Bareiro kada je šutirao s vrha šesnaesterca, ali je to prošlo pored gola. Ni u drugom poluvremenu nije išlo puno bolje, pa je u 55. minutu nakon nespretne reakcije Nihad Mujakić postigao autogol.

U sudijskoj nadoknadi Renato Gojković je poslije kornera postigao gol za 3:1. Ipak tu nije bio kraj pošto je Rodrigez već u narednom napadu postigao gol za konačnih 4:1.

Bosna i Hercegovina će ove kvalifikacije završiti u nedjelju protiv Slovačke koja je pobjedom nad Islandom od 4:2 osigurala plasman na Evropsko prvenstvo.