SVJETSKO PRVENSTVO U ATLETICI: Amel Tuka osvojio bronzanu medalju u Pekingu (FOTO)

U finalnoj utrci na 800 metara koja se prije nekoliko trenutaka okončala u Pekingu na Svjetskom prvenstvu u atletici, najbrži bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka, osvojio je treće mjesto, s vremenom 1:46:30, te tim rezultatom kući donosi bronzanu medalju.

11911432_1035292379834722_581557433_n

Kako se moglo vidjeti na prenosu, Amel je od samog početka utrke imao izuzetno dobru kondiciju, kvalitetnu spremnost i odlučnost da ide ka vrhu svijeta, držao se kraja kolone, ali pred sami kraj utrke pokazao je da pripada samom vrhu, te utrku završio na trećem mjestu.

Na drugom mjestu našao se Adam Kszczot iz Poljske, a prvo mjesto osovojio je David Lekuta Rudisha iz Kenije.

Untitled

Kako smo vas već upoznali, na trgu Alije Izetbegovića, ispred Robne kuće “Bosanka” organizovano je gledanje finalne utrke, te je navijanje i skandiranje Amelovog imena od strane nekoliko stotina Zeničana i Zeničanki dalo pravu čar i ljubav prema ovoj zemlji i prema ovom momku.

Dodajemo, da je Amel Tuka za naš Portal istakao pred samu utrku da je ponosan na sve Bosance i Hercegovce, a nakon ove utrke i nakon osvajanja vrha svijeta u atletici na 800 metara, mi smo još više ponosni na dijamanta koji je dio ovog grada, grada najboljih sportista.

11938246_1035289729834987_356612335_n

Atmosferu prije i poslije finalne utrke, koju su Zeničani i Zeničanke pratili na displeju u centru grada, pogledajte u fotogaleriji Adisa Alića, te još jednom budite ponosni na našeg Amela Tuku.