SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU: Mađarska slavila protiv Gabona. Srbiji još jedan poraz!

xxxxxxxxxDanas je u Mađarskoj odigrana i druga grupa susreta u drugom krugu grupne faze takmičenja.

Erd i Budaors su večeras puni vatrenih navijača. O atmosferi u Erdu je suvišno i govoriti budući da tamo igra domaćin, Mađarska, te je Arena gotovo uvijek ispunjena do posljednjeg mjesta. Večeras su se u 18:15h sastale selekcije Srbije i Danske, te Gabona i Mađarske.

Donosimo vam izvještaj sa odigranih susreta između gore navedenih selekcija.

SRBIJA – DANSKA

xxxxxxxDanas, u drugoj grupi utakmica Danska se sastala sa reprezentacijom Srbije. Budući da je Srbija i jučer upisala jedan poraz svi su se nadali da će pokušati na sve načine da izvuku barem bod u nastavku grupne faze i kvalifikacija u finalne utakmice.

U samom početku susreta Danci su napravili veliku gol razliku, te Srbe ostavili daleko iza sebe. U samo nekoliko minuta stvorili su prednost veću od 10 golova, te tako Srbiju doveli u velike probleme za koje ona nije imala riješenje. Srbija je tokom cijelog meča gubila. Nisu imali nikakve šanse da preokrenu rezultat, te stvari okrenu u svoju korist.

Rezultat na kraju prvog dijela je glasio 15:23 za Dansku.

Ista igra se nastavila i u drugom dijelu susreta. Srbija je više puta pokuašavala da dođe blizu Dancima, ali kako smo već rekli, prevelika gol razlika koju su reprezentativci Danske napravili u prvim minutama utakmice je za bila nedostižna.

Rezultat na kraju utakmice je glasio 32:38 za Dansku.

GABON – MAĐARSKA

xxDomaćin, Mađarska, večeras se sastala sa reprezentacijom Gabona. Puna dvorana u Erdu nam je poslala direktnu poruku da i navijači i igrači očekuju samo pobjedu.

Mađarska je bila bolja od samog početka, te zabila ukupno 15 pogodaka u prvom dijelu, a Gabon samo 9. Kao i Srbija u meču protiv Danske, Gabon nije imao šanse da preuzme vodstvo, te stavi upitnik nad pobjedu Mađara. Mađarska je vodila cijelo vrijeme, te na kraju prvog dijela rezultat je glasio 9:15.

U drugom dijelu susreta se činilo kao da gledamo reprizu. Mađarska je vodstvo napravljeno u prvom dijelu čuvala, te samo povečavala prednost i na taj način upisala nove bodove.

Rezultat na kraju susreta je glasio 17:29.

Od 20:30h u gradovima Erd i Budaors slijede susreti između nacionalni selekcija Čilea i Bjelorusije (Budaors), te Venezuele i Njemačke (Erd),