SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU: Njemačka “pregazila” Venezuelu. Čile poražen od strane Bjelorusa!

lllllllllVečeras su odigrani i posljednji susreti trećeg dana takmičenja na Svjetskom rukometnom prvenstvu za mlade koje se održava u Mađarskoj.

Pored toga što cijeli dan imamo priliku gledati odličan rukomet, veseli nas i činjenica da je jedno ovakvo prvenstvo za mlade dosta posjećeno. Možemo reči da su dvorane gotovo pa pune na svakoj utakmici što daje posebnu čar, jer svi mi dobro znamo da se utakmice i igraju zbog navijača, a koji, barem na ovom prvenstvu prave neviđenu "ludnicu". Budaors i Erd su još jednom pokazali srce i dušu pravog domaćina.

Pogledajte kako je to danas bilo u Mađarskoj, te koje nas utakmice očekuju sutra.

U posljednjim utakmicama dana sastale su se selekcije Venecuele i Njemačke, te Čilea i Bjelorusije. Donosimo vam izvještaj sa ovih utakmica:

VENEZUELA – NJEMAČKA

Posljednji meč treće grupe utakmice je pripao Venecueli i Njemačkoj.

lllVjerovatno smo svi od samog početka imali predstavu o tome ko će izači kao pobjednik iz ovog meča.  Njemačka je vrlo jaka ekipa i ništa osim pobijede za ovaj tim nije prihvatljivo. Njemačka je na samom početku stvorila veliku gol razliku, te vodila cijelo vrijeme. Na sredini prvog dijela semafor je pokazivao više od 10 golova razlike za Njemačku, tako da je tim Venezuele bio primoran zatražiti minutu predaha.

Jedino pitanje koje su svi postavljali bilo je: Koji će biti rezultat na kraju utakmice?

Nakon 22 minute igre rezultat je bio 7:20 za Njemačku. Iz minute u minutu rezultat i prednost Njemačke se povečavala.Rezultat nakon prvog dijela susreta je glasio 8:24.

Ista situacija je bila i u drugom dijelu utakmice. Njemačka je ostvarila još jednu ubjedljivu pobjedu, a rezultat na kraju susreta je glasio 19:46.

ČILE – BJELORUSIJA

Utakmica između Čilea i Bjelorusije koja je startala u 20:30 je bila nešto interesantnija.

llllNacionalni timovi Čilea i Bjelorusije su napravili pravi spektakl u dvorani u Budaorsu. Bjelorusija je vodila od samog početka, ali Čile nije odustajao sve do samog kraja. Oni su mnogo puta pokušali da preuzmu kontrolu nad igrom, ali bilo je jako teško protiv jakih Bjelorusa.Nakon 20 minuta igre, Bjelorusija je vodila 7 golova razlike. Tokom cijelog prvog dijela Bjelorusija je bila bolja, a rezultat je glasio 12:17.

U drugom dijelu se činilo kao da gledamo reprizu prvog dijela. Bjelorusija je nastavila da vodi, a Čile je uporno želio da se približi Bjelorusima, te stvari okrene u svoju korist – baš kao i u prvom dijelu susreta. Čile nije imao šanse da pobjedi jake protivnike, te vremenom, kako su počinjali da to shvataju, odustajali su.

Rezultat na kraju susreta je glasio 23:27.

Sutra nas očekuju susreti iz grupa B i C. Donosimo vam kompletan raspored i satnicu:

20:30

Sve utakmice sa Svjetskom rukometnog prvenstva za mlade (U19) koje se održava u Mađarskoj možete pratiti uživo putem linkova: